Фізика

Освітня програма: Хімія (Бакалавр)

Структурний підрозділ: Хімічний факультет

Назва дисципліни
Фізика
Код дисципліни
ОК.08
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2018/2019
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
12
Результати навчання
Розуміти ключові хімічні поняття, основні факти, концепції, принципи і теорії, що стосуються природничих наук та наук про життя і землю, а також хімічних технологій на рівні, достатньому для їх застосування у професійній діяльності та для забезпечення можливості в подальшому глибоко розуміти спеціалізовані області хімії. Розуміти основи математики на рівні, достатньому для досягнення інших результатів навчання, передбачених цим стандартом та освітньою програмою. Розуміти зв'язок між будовою та властивостями речовини. Застосовувати основні принципи квантової механіки для опису будови атома, молекул та хімічного зв’язку. Р08. Знати принципи і процедури фізичних, хімічних, фізико-хімічних методів дослідження, типові обладнання та прилади. Застосовувати основні принципи термодинаміки та хімічної кінетики для вирішення професійних завдань. Грамотно представляти результати своїх досліджень у письмовому вигляді державною та іноземними мовами з урахуванням мети спілкування.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основи математичного аналізу, геометрії, фізики в рамках шкільного курсу. Вміти застосовувати попередні знання з курсу математики. Володіти елементарними навичками математичних перетворень, поняттями загальної фізики, аналізу результатів експериментальних спостережень.
Зміст навчальної дисципліни
Курс фізики включає усі розділи загальної фізики, а саме механіку, молекулярну фізику, електрику та магнетизм, оптику, атомну та квантову фізику, ядерну фізику. Розглядаються фундаментальні фізичні закони (закони термодинаміки та статистичної фізики, закони електродинаміки (рівняння Максвела), закони квантової механіки (рівняння Шрьодінгера) тощо) лежать в основі таких важливих хімічних дисциплін як фізична хімія, аналітична хімія, квантова хімія, фізико-хімічні методи аналізу. Розглядаються основи фізико-хімічних досліджень з використанням сучасного аналітичного обладнання, як то рентгенівських дифрактометрів, рентгенівських та електронно-зондових мікроаналізаторів, оже- та фотоелектронних спектрометрів, атомносилових мікроскопів та інших.
Рекомендована та необхідна література
1. Кучерук І. М., Горбачук І. Т., Луцик П. П; за ред. Кучерука І. М. Том 1: Механіка. Молекулярна фізика і термодинаміка. К.: Техніка, 1999.- 536 с. 2. Кучерук І. М., Горбачук І. Т., Луцик П. П. Загальний курс фізики. Том 2. Електрика і магнетизм. К.: Техніка, 2001.-452 с. 3. Кучерук І. М., Горбачук І. Т.; за ред. Кучерука І. М., Загальний курс фізики. Том 3. Оптика. Квантова фізика. К.: Техніка, 1999.-520 с. 4. Боровий М.О., Оліх О.Я. Фізичні основи квантової механіки: для студентів природничих факультетів. К., Кафедра, 2011, 124 с. 5. Бурдакова А.В., Жабітенко М.К., Оліх О.Я., Подолян А.О. Лабораторний практикум «Оптика» для студентів природничих факультетів. К.: Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет», 2006, 76 стор. 6. Боровий М.О., Ісаєв М.В., Кузьмич А.Г., Подолян А.О., Половина О.І., Федоров В.Є., Лабораторний практикум «Елементи атомної та ядерної фізики». ТОВ «Нілан-ЛТД», 2014, 106 стор.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, лабораторні роботи
Методи та критерії оцінювання
Семестровий контроль включає домашні завдання, контрольні роботи і захист лабораторних робіт. Оцінювання здійснюється за 100-бальною системою. Максимальна/мінімальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом під час семестрове оцінювання 60 балів/36 балів. Підсумкове оцінювання проводиться у формі екзамену. Максимальна/мінімальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом на екзамені 40 балів/24 бали.
Мова викладання
Українська