Філософія

Освітня програма: Хімія (Бакалавр)

Структурний підрозділ: Хімічний факультет

Назва дисципліни
Філософія
Код дисципліни
ОК.03
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР 17. Працювати самостійно або у групі, отримати результат у межах обмеженого часу з наголосом на професійну сумлінність та наукову доброчесність. ПР 19. Використовувати свої знання, розуміння та базові інженерно-технологічні навички на практиці для вирішення задач та проблем відомої природи. ПР 23. Грамотно представляти результати своїх досліджень у письмовому вигляді державною та іноземною мовами. ПР 24. Використовувати сучасні інформаційно-комунікаційні технології при спілкуванні, а також збору, аналізу, обробки, інтерпретації даних.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
До початку вивчення цього курсу студенти мають знати основні етапи та характеристики історико-культурного процесу, що базуються на знаннях шкільної програми дисциплін «Історії», «Людини і світ», «Художньої культури», «Етики». Вміти збирати та інтерпретувати інформацію щодо явищ світу й культури, розуміти сутність філософських проблем, тем, ідей, вміти аналізувати філософські та наукові тексти. Володіти елементарними навичками пошуку, сприйняття та аналізу інформації; критичного ставлення та прогнозування стосовно політичних, економічних, культурних подій та явищ.
Зміст навчальної дисципліни
Перша частина курсу «Шляхи філософії» розглядає основні філософські концепції з позиції історії філософії, школи, напрями та ключові постаті філософського процесу, відмінність і подібність філософії та інших світоглядних позицій, методи і способи філософування, структуру філософії. Друга частина курсу «Теоретична та практична філософія» розглядає основні фундаментальні проблеми філософії, базові концепції, зв’язок з науковими дослідженнями у релевантних галузях, показує прикладне застосування філософського знання.
Рекомендована та необхідна література
1. Фюрст Марія, Тринкс Юрґен. Філософія /переклад. з нім. Вахтанґа Кебуладзе. – Київ : Видавництво ДУХ I ЛIТЕРА, Інститут релігійних наук св. Томи Аквінського, 2018. 2. Філософія: Підручник для студентів вищих навчальних закладів / кол. авторів; за ред. Л.В.Губерського. – Харків: Фоліо, 2013. – С. 463-508. 3. Філософія: Хрестоматія : навч. посіб. для бакалаврів фізико-математичних та природничих спеціальностей / О.В.Комар, А.А.Кравчук, О.В.Руденко та ін.; загальна ред. докт. філософ. н., проф. Добронравова. У 2-х томах. – К:, 2010. 4. Філософія: хрестоматія (від витоків до сьогодення) : навч. посіб. / за ред. акад. НАН Україні Л.В.Губерського. – К.: Знання, 2009. 5. Кунцман П., Буркард Ф. П., Відман Ф. Філософія: dtv-Atlas. Київ: Знання-Прес, 2002.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, Практичні заняття
Методи та критерії оцінювання
Семестровий контроль включає в себе роботу на практичних заняттях, в т.ч. усні опитування і опитування за темами контрольних робіт. Оцінювання здійснюється за 100-бальною системою. Максимальна/мінімальна кількість балів, які можуть бути отримані студентом під час семестрового оцінювання складає 100 балів/60 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Олена Вікторівна Комар
Кафедра філософії та методології науки
Філософський факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра філософії та методології науки
Філософський факультет