Конкурентна політика ЄС
Освітня програма: Міжнародні економічні відносини (з обов’язковим вивченням двох іноземних мов)
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут міжнародних відносин
Назва дисципліни
Конкурентна політика ЄС
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Вивчення навчальної дисципліни передбачає формування та розвиток у здобувачів компетентностей зокрема: здатність оцінювати конкурентне середовище в країнах-членах, знати перелік та функції інститутів ЄС у сфері антимонопольного регулювання, розкривати інструменти та механізми реалізації спільної конкурентної політики Союзу та напрямки адаптації конкурентної політики України до конкурентної політики ЄС, здатність оцінювати критерії та наслідки вступу країн в ЄС, узагальнювати та аналізувати економічну інформацію щодо єдиного внутрішнього ринку, виявляти закономірності та головні тенденції розвитку вільного руху товарів і послуг, робочої сили та капіталу.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Студент повинен володіти загальними знаннями про закономірності поведінки економічних суб'єктів у ринкових умовах, володіти універсальним інструментарієм прийняття обґрунтованих рішень щодо здійснення вибору за наявності обмежених засобів та альтернативних можливостей їх використання та мати знання англійської або інших іноземних мов для кращих можливостей ознайомлення з прикладами сучасних емпіричних досліджень у сфері конкурентної політики ЄС.
Зміст навчальної дисципліни
Змістовний модуль 1.
Система комунітарного конкурентного регулювання в ЄС (7 тем)
Змістовний модуль 2.
Зовнішні виміри конкурентної політики ЄС (7 тем)
Рекомендована та необхідна література
Шнирков О. Конкурентна політика Європейського Союзу. Навчальний посібник. - К.: ВПЦ " Київський університет", 2015. - 110 с.
Шнирков О. Конкуренція на міжнародних ринках. Ел. конспект лекцій. 2022.
Шнирков О. Місце Європейського Союзу у світовій економіці. - У “Світова економіка. Підручник.“ К.: ВПЦ " Київський університет", 2018. - с. 351-363.
Шнирков О. Політика регулювання конкуренції і сприяння зростанню конкурентоспроможності в ЄС. – Національна безпека і оборона. – 2016. - №1-2, с. 77-88.
Shnyrkov O.I., Shvorak L.O. Competition on World Markets: Compendium of Lectures - Kyiv University and Printing Center, 2017 – 174 p.
Shnyrkov O. Competition Regulation Policy and Stimulating Growth of Competitiveness in the EU. –National Security and Defense. – 2016. - №1-2,p.77-88.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, залік
Методи та критерії оцінювання
Презентація кейсів, модульна контрольна робота (тест), виступи на семінарських заняттях, задачі. Семестрове оцінювання здійснюється у формі перевірки знань, навичок: 1. Під час відповіді на семінарському занятті (участі у дискусії); 2. У формі написання індивідуальних аналітичних робіт під час самостійного опрацювання тем; 3. У формі написання есе; 4. У формі обговорення тенденцій розвитку форм міжнародних економічних відносин; 5. У формі презентації проведеного дослідження конкретної форми міжнародних економічних відносин.
Мова викладання
українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Олександр
Іванович
Шнирков
Кафедра світового господарства і міжнародних економічних відносин
Навчально-науковий інститут міжнародних відносин
Навчально-науковий інститут міжнародних відносин
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра світового господарства і міжнародних економічних відносин
Навчально-науковий інститут міжнародних відносин