Загальна фізика: електрика і магнетизм, оптика

Освітня програма: Оптотехніка

Структурний підрозділ: Фізичний факультет

Назва дисципліни
Загальна фізика: електрика і магнетизм, оптика
Код дисципліни
ОК 10.1
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
7
Результати навчання
- Вміти використовувати принципи і методи відтворення еталонних величин при побудові еталонних засобів вимірювальної техніки - Знати та розуміти сучасні теоретичні та експериментальні методи досліджень з оцінюванням точності отриманих результатів - Знати, розуміти та вміти застосовувати на базовому рівні основні положення загальної та теоретичної фізики, зокрема, класичної, релятивістської та квантової механіки, молекулярної фізики та термодинаміки, електромагнетизму, хвильової та квантової оптики, фізики атома та атомного ядра для встановлення, аналізу, тлумачення, пояснення й класифікації суті та механізмів різноманітних фізичних явищ і процесів для розв’язування складних спеціалізованих задач та практичних проблем з фізики, оптики та лазерної фізики - Знати і розуміти фізичні основи оптичних явищ та процесів: аналізувати, тлумачити, пояснювати і класифікувати оптичні явища, а також основні фізичні процеси, які відбуваються в них.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Здобувач повинен попередньо опанувати перелічені нижче дисципліни в обсязі викладання на фізичних факультетах класичних університетів: Загальна фізика. Механіка. Молекулярна фізика. Математичний аналіз.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна розглядає закони електростатики та електродинаміки, включаючи магнітне поле, геометричної, хвильової та квантової оптики. Програма навчальної дисципліни складається з трьох розділів: Розділ 1. Електрика Розділ 2. Магнетизм Розділ 3. Оптика Теми відповідають двом змістовним модулям: - модуль 1: Електрика і магнетизм. Розділи 1-2; - модуль 2: Оптика. Розділ 3.
Рекомендована та необхідна література
А.Ф. Гуменюк. Електрика та магнетизм. К., "Четверта хвиля", 2008. Загальна фізика у прикладах, запитаннях і відповідях. Оптика : навчальний посібник / В. Ф. Коваленко, І. М. Халімонова, Н. П. Харченко, В. М. Стецюк. – К. :Видавничо-поліграфічний центр "Київський університет", 2012. – 447 с. Горбань І.С. Оптика. – К.: Вища школа, 1979. – 224 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Методи викладання: лекції, семінари, лабораторні роботи, консультації. Методи оцінювання: модульні контрольні роботи, реферати, контроль за виконанням лабораторних робіт, залік за виконання лабораторних робіт, іспит. Підсумкова оцінка виставляється на основі проміжних оцінок модульного контролю (60%) та іспиту (40%).
Методи та критерії оцінювання
Методи оцінювання: модульні контрольні роботи, реферати, контроль за виконанням лабораторних робіт, залік за виконання лабораторних робіт, іспит. Підсумкова оцінка виставляється на основі проміжних оцінок модульного контролю (60%) та іспиту (40%). Семестрове оцінювання: Модульна контрольна робота 1 (6 балів – 10 балів). Колоквіум (9 балів – 15 балів) Модульна контрольна робота 2 (9 балів – 15 балів). Інші види контролю (12 балів – 20 балів). Підсумкове оцінювання у формі іспиту (обов‘язкове проведення екзаменаційного оцінювання в письмовій формі). Студент не допускається до екзамену, якщо під час семестру набрав менше 36 балів. Оцінка за іспит не може бути меншою 24 балів для отримання загальної позитивної оцінки за курс.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Сергій Євгенович Зеленський
Кафедра оптики
Фізичний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра оптики
Фізичний факультет