Сучасні комп'ютерні технології у фізиці наносистем

Освітня програма: Фізика наносистем

Структурний підрозділ: Фізичний факультет

Назва дисципліни
Сучасні комп'ютерні технології у фізиці наносистем
Код дисципліни
ВБ 3.1
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Використовувати концептуальні та спеціалізовані знання і розуміння актуальних проблем і досягнень обраних напрямів сучасної теоретичної і експериментальної фізики для розв’язання складних задач і практичних проблем. Обирати і використовувати відповідні методи обробки та аналізу даних фізичних досліджень і оцінювання їх достовірності. Обирати ефективні математичні методи та інформаційні технології та застосовувати їх для здійснення досліджень та інновацій в області фізики. Розробляти та застосовувати ефективні алгоритми та спеціалізоване програмне забезпечення для дослідження моделей фізичних об’єктів і процесів, обробки результатів експерименті і спостережень. Відшуковувати інформацію і дані, необхідні для розв’язання складних задач фізики, використовуючи різні джерела, зокрема, наукові видання, наукові бази даних тощо, оцінювати та критично аналізувати отримані інформацію та дані.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати математичний аналіз, основи радіоелектроніки, загальну фізику. Вміти застосовувати попередні знання з курсу математичного аналізу до аналізу часовозалежного сигналу, розрахунку контрольної суми. Володіти навичками розкладу функції у ряд Фур’є, обчислення коефіцієнта затухання сигналу, знаходження інформації у мережі Інтернет.
Зміст навчальної дисципліни
В рамках курсу «Сучасні комп’ютерні технології у фізиці наносистем» розглядаються загальні методи організації мереж, способи передачі даних, найбільш поширені технології локальних мереж та особливості реалізації протоколів транспортної підсистеми стеку ТСР/ІР. Метою вивчення дисципліни є ознайомлення студентів з методами, які використовуються при створенні комп’ютерних мереж. Навчальна задача курсу полягає у засвоєнні методів кодування та стиснення даних, основних характеристик найпоширеніших технологій локальних мереж, критеріїв вибору маршруту доправляння пакетів. Практичні заняття присвячені моделюванню фізичних процесів у програмному пакеті COMSOL Multiphysics.
Рекомендована та необхідна література
1. Оліх О.Я. Сучасні комп’ютерні технології. Принципи побудови комп’ютерних мереж. Київ: ВПЦ “Київський університет”, 2015, 479 с. 2. Доля П.Г. Основи моделювання в COMSOL Multiphysics. Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, 2019, 529 с. 3. Коломоєць Г.П. Організація комп'ютерних мереж: навчальний посібник, Запоріжжя, КПУ, 2012, 156 с. 4. Roger W.Pryor,Multiphysics modeling using COMSOL: a first principles approach, Jones and Bartlett Publishers, USA, 2011, 871 р.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції - 30 годин, практичні заняття – 30 год самостійна робота – 120 годин,, консультації.
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: опитування в процесі лекції (до 5 балів під час кожного з двох змістових модулів); дві модульні контрольні роботі у вигляді колоквіуму, (до 15 балів кожна), виконання завдань практичних занять (до 20 балів під час кожного з двох змістових модулів). Підсумкове оцінювання у формі заліку, максимальна оцінка 20 балів. Студент не допускається до заліку, якщо під час семестру набрав менше 48 балів. Оцінка за залік не може бути меншою 12 балів для отримання загальної позитивної оцінки за курс.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра загальної фізики
Фізичний факультет
Кафедра загальної фізики
Фізичний факультет