Актуальні проблеми публічного права

Освітня програма: Україно-Європейські правничі студії (Програма подвійного дипломування)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут права

Назва дисципліни
Актуальні проблеми публічного права
Код дисципліни
OK.02
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
Знати історичні та сучасні підходи до розуміння публічного права, його принципів, ключових елементів та їх взаємодії і розвитку у сучасних умовах. Вміти аналізувати юридичні проблеми та практичні правові ситуації у сфері публічного права, пропонувати підходи до вирішення таких проблем. Брати участь у фахових дискусіях із проблем публічного права, законотворчості, правозастосування, поважати опонентів і їхню точку зору Приймати самостійно рішення на основі набутих фундаментальних знань у різних правових ситуаціях у сфері публічного права, формувати юридичні висновки, правову позицію, бути лідером, відповідати за командну роботу.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати загальні засади конституційного права, адміністративного права та адміністративного процесу. 2. Вміти аналізувати законодавство України та наукові джерела конституційно-правового та адміністративно-правового спрямування. 3. Володіти елементарними навичками підготовки проектів нормативно-правових та адміністративних актів органів публічної адміністрації, а також складання юридичних документів.
Зміст навчальної дисципліни
Навчання з цієї дисципліни спрямоване на проведення правового аналізу та розробку шляхів вирішення сучасних проблем конституційного та адміністративного права як фундаментальних галузей публічного права, зокрема, підходів до розмежування конституційного та адміністративного права, прав людини у контексті конституціоналізації адміністративного права, принципів публічного права, публічної служби, публічних контрактів, нагляду за виконавчою гілкою влади. Навчальна дисципліна передбачає глибоке вивчення студентами чинного законодавства України та здобутків юридичної науки з окреслених питань.
Рекомендована та необхідна література
1.A New Space for Public Admin. and Services of General Interest in an Enlarged Union – Study intended for the Ministers responsible for Public Admin. of the Member States of the EU, Luxembourg, 8 June 2005. http://www.mju.gov.si/fileadmin /mju.gov.si/pageuploads/mju_dokumenti/pdf/ETUDE_un_nouvel_espace_pour_les_adm.pub_EN.pdf 2.Bakaveckas, A. A comparative analysis definitions of admin. law. 3.European principles for public admin. SIGMA papers No27. http://unpan1.un.org/intradoc/groups/public/documents/nispacee/unpan006804.pdf 4.Intern. Covenant on Economic, Social and Cultural Rights: General Assembly resolution 2200A (XXI). http://www.ohchr.org/EN/ProfessionalInterest/Pages/CESCR.aspx 5.Ю.Ващенко. Національна стратегія адаптації до зміни клімату крізь призму прав людини. Акт. пит. розв.юрид. науки та практ.: матеріали МНПК"Дні науки" Інституту права, 2021, С. 304-306. 6.Адміністративне право України: повний курс, під ред. Галунько, 2021.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекція, семінарське заняття, самостійна робота, індивідуальне завдання, а також експрес опитування, доповідь, есе, розв’язання казусу, розробка проекту нормативно-правового акту/юридичного документа, контрольна робота.
Методи та критерії оцінювання
- семестрові форми оцінювання: 1. доповідь (виступ на задану тему) – до 5 балів; 2. доповнення доповіді – до 3 бал; 3. експрес опитування – до 3 балів; 4. колоквіум – до 4 балів; 5. розв’язання казусу – до 5; 6. самостійна робота – до 4 балів; 7. доповідь по темі індивідуального завдання – до 6 балів; 8. звіт з виконання індивідуального завдання – до 4 балів 9. есе (короткі відповіді на запитання) – до 3 балів; 10. тестування (з набору суджень вибрати вірні) – до 3 балів; 11. реферат (змістовна письмова робота на задану тему з аналізом літератури та висновками) – до 6 балів; 12. участь в дискусії – до 3 балів; 13.розробка проекту нормативно-правового акту / юридичного документу– до 4 балів; 14. розв’язання задач – до 5; 15. тестове контрольне опитування – до 10 балів; 16. підсумкова контрольна робота – до 5 балів.
Мова викладання
Англійська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра адміністративного права та процесу
Навчально-науковий інститут права