ТЕОРІЯ ЗЕМЕЛЬНИХ ВІДНОСИН ТА УПРАВЛІННЯ ЗЕМЕЛЬНИМИ РЕСУРСАМИ_6 сем.
Освітня програма: Геодезія та землеустрій
Структурний підрозділ: Географічний факультет
Назва дисципліни
ТЕОРІЯ ЗЕМЕЛЬНИХ ВІДНОСИН ТА УПРАВЛІННЯ ЗЕМЕЛЬНИМИ РЕСУРСАМИ_6 сем.
Код дисципліни
ОК 25
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2024/2025
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПРН10 Обирати і застосовувати інструменти, обладнання, устаткування та програмне забезпечення, які необхідні для дистанційних, наземних, польових і камеральних досліджень у сфері геодезії та землеустрою. ПРН12 Розробляти документацію із землеустрою, кадастрову документацію і документацію з оцінки земель із застосуванням комп’ютерних технологій, геоінформаційних систем та цифрової фотограмметрії, наповнювати даними державний земельний, містобудівний та інші кадастри. ПРН15 Розробляти і приймати ефективні рішення щодо професійної діяльності у сфері геодезії та землеустрою, у тому числі за умов невизначеності. ПРН16 Знати теоретичні основи геодезії, вищої та інженерної геодезії, топографічного і тематичного картографування, складання та оновлення карт, дистанційного зондування Землі та фотограмметрії, землеустрою, оцінювання нерухомостіі земельного кадастру
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знання базових теоретичних положень та практичних результатів, безпосередньо пов’язаних з програмою курсу.
2. Знання інструментів регулювання ринку земель в Україні, місця й ролі системи земельного менеджменту в ефективній організації використання земель і регулюванні земельних відносин.
3. Вміння аналізувати та використовувати на практиці методи моделювання оптимальних систем управління різних рівнів.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – надати студентам базові знання з теорії землевпорядних відносин та теоретичних основ управління земельними ресурсами; огляд методів управління земельними ресурсами та основних напрямів правових, соціальних та економічних особливостей управління землями різного цільового призначення та функціонального використання, специфіки управління землями різних форм власності та моделювання організаційної структури системи управління земельними ресурсами; а також ознайомлення із дискусійними питаннями формування ринку земель сільськогосподарського призначення. Курс навчальної дисципліни «Теорія землевпорядних відносин та управління земельними ресурсами» відноситься до переліку обов’язкових та розраховано на вивчення основних теоретичних відомостей з відносин в управлінні земельними ресурсами та становлення ринку землі в Україні. Дисципліна складається з двох змістових модулів.
Перший присвячено ознайомленню з основними поняттями земельних відносин та їх специфіки, їх розподілу та перерозподілу. Зазначаються відмінні
ознаки поняття «землеустрою». Розглядається та аналізується законодавча основа землевпорядних відносин.Другий модуль розкриває теоретичні основи управління земельними ресурсами, а саме: тренди в управлінні, поняття, мета, сутність і зміст управління земельними ресурсами; основні завдання, принципи та функції управління земельними ресурсами.
Рекомендована та необхідна література
1. Земельні відносини та ринок землі. Курс лекцій. – Тернопіль.: ТНЕУ, 2011.-88 с.
2. Кадастр: [навчальний посібник] / Тітова С.В., Даценко Л.М., Дубницька М.В., Бондар С.П. – Київ, 2022. – с. 263. [Електронний ресурс]. – Режим
доступу: https://drive.google.com/file/d/1NXpbkJ9tMFyOT9r6C5QrtwNSVNZddbtF/view
3. Історія земельниї відносин: [навчальний посібник] / Тітова Світлана, Будзяк Ольга, Даценко Людмила, Будзяк Василь – К.: КНУТШ, 2022. – 150 с.
4. Полякова Н.О., Шабельникова Д.О., Доброгорська В.С. ГІС-аналіз використання земель об’єднаних територіальних громад за регіонами /Сучасні технології землеустрою, кадастру та управління земельними ресурсами: Збірник матеріалів VІІІ Міжнародної науковопрактичної конференції. 16-17 березня 2023 р., Київ, Україна. – К.: НАУ, 2023. – С.78-80.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні та семінарські заняття
Методи та критерії оцінювання
Підсумкове оцінювання у формі іспиту: максимальна кількість балів на іспиті (проводиться у письмовому форматі) - 40 балів, мінімальна кількість балів, які додаються до семестрових – 24 бали (60% максимальної кількості балів, відведених на іспит). Студенти, які набрали впродовж семестру сумарно меншу кількість балів ніж критично-розрахунковий мінімум – 20 балів до складання іспиту не допускаються. Рекомендований мінімум для допуску до іспиту– 38 балів.
Умови допуску до іспиту: рекомендований мінімум для допуску - 36 балів. Для студентів, які набрали сумарно меншу від 36 балів (рекомендований мінімум) кількість, обов’язковою умовою для отримання допуску до іспиту є написання рефератів за питаннями пропущених чи недостатньо засвоєних тем.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Наталія
Олександрівна
Полякова
Геодезії та картографії
Географічний факультет
Географічний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Геодезії та картографії
Географічний факультет