Методологія наукових досліджень в землеустрої та кадастрі_2 сем.
Освітня програма: Землеустрій та кадастр
Структурний підрозділ: Географічний факультет
Назва дисципліни
Методологія наукових досліджень в землеустрої та кадастрі_2 сем.
Код дисципліни
ОК.13.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
1. знати теоретичні основи геодезії, вищої та інженерної геодезії, топографічного і тематичного картографування, складання та оновлення карт, дистанційного зондування Землі та фотограмметрії, землеустрою, оцінювання нерухомості і земельного кадастру (ПРН02)
2. знати нормативно-правові засади забезпечення питань раціонального використання, охорони, обліку та оцінки земель на національному, регіональному, локальному і господарському рівнях, процедур державної реєстрації земельних ділянок, інших об’єктів нерухомості та обмежень у їх використанні (ПРН03);
3. володіти методами організації топографо-геодезичного і землевпорядного виробництва від польових вимірювань до менеджменту та реалізації топографічної та землевпорядної продукції на основі використання знань з основ законодавства і управління виробництвом (ПРН11).
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування дисциплін освітньої програми «Геодезія та землеустрій» освітнього рівня бакалавр та дисциплін «Філософія», «Методологія та організація наукових досліджень з основами інтелектуальної власності».
2. Вміти орієнтуватись в палітрі філософських напрямків, течій і шкіл; сформувати вміння співвідносити філософські, світоглядні ідеї та теорії з практикою суспільного життя;
3. Вміти проводити аналіз різнорідних інформаційних джерел, нормативно-правових документів тощо, необхідних для проведення наукових досліджень;
4. Знати та вміти проводити наукові дослідження у галузі землеустрою та кадастру;
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна передбачає одержання і використання знань для практичних цілей, пошук найбільш раціональних шляхів практичного використання результатів фун-даментальних наукових досліджень, опанування такими складовими як: розробляти наукові засади удосконалення інституційного середовища системи землеустрою в Україні; розробляти науково-методологічне обґрунтування концептуальних засад розвитку земельного законодавства в Україні, розробляти науково-методичні засади землеустрою територій об’єднаних територіальних громад.
Модуль 1. «Теоретичні і методологічні основи наукового дослідження»
Модуль 2. «Організація та методика наукового дослідження»
Рекомендована та необхідна література
1. Даценко Л. Землевпорядна освіта магістерського рівня у світі та Україні: стан та перспективи розвитку / Л. Даценко, С. Тітова, Т. Дудун // Український географічний журнал. – 2020. – № 3(111). – С. 56–63. – doi:10.15407/ugz2020.03.056.
2. Основи методології та організації наукових досліджень: Навч. по-сіб. для студентів, курсантів, аспірантів і ад’юнктів / за ред. А. Є. Конверського. – К.: Центр учбової літератури, 2019. – 350 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, земінарські заняття, самостійна робота, залік
Методи та критерії оцінювання
Умови допуску до заліку: рекомендований мінімум для допуску - 27 балів. Для студентів, які набрали сумарно меншу від 27 балів (рекомендований мінімум) кількість, обов’язковою умовою для отримання допуску до заліку є написання рефератів за питаннями пропущених чи недостатньо засвоєних тем. Підсумкове оцінювання у формі заліку проводиться в усно/письмовому форматі. Максимальна кількість балів під час заліку – 40, мінімальна кіль-кість балів, що додаються до семестрових – 33 (60% максимальної кількості балів, відведених на залік).
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Людмила
Миколаївна
Даценко
Геодезії та картографії
Географічний факультет
Географічний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Геодезії та картографії
Географічний факультет