Гуманістична географія

Освітня програма: ТРАНСКОРДОННЕ ЕКОЛОГІЧНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО бакалавр 2023

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Гуманістична географія
Код дисципліни
ВБ 2.1.02
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Р01. Знати, розуміти і вміти використовувати на практиці базові поняття з теорії фізичної географії, ландшафтної екології, а також світоглядних наук Р011. Дотримуватися морально- етичних аспектів досліджень, чесності, професійного кодексу поведінки. Р014. Використовувати принципи управління, на яких базується система національної та транскордонної екологічної безпеки.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати принципи і фактори ландшафтної диференціації земної поверхні, системи таксономічних одиниць регіональних та типологічних ландшафтних комплексів, наслідки антропогенного впливу на сучасні ландшафти, особливості ландшафтного підходу в оптимізації взаємодії природи і суспільства; 2. Вміти застосовувати методи ландшафтного аналізу територій;
Зміст навчальної дисципліни
Дана навчальна дисципліна присвячена вивченню теоретичних та прикладних проблем сучасної гуманістичної географії, передусім тих, що стосуються сприйняття простору, естетичного впорядкування середовища існування людини. Розглядаються особливості стану, структури, динаміки та розвитку сучасних ландшафтів, що відображаються у їх зовнішньому вигляді,вплив естетичних властивостей та якостей довкілля на людину, особливості сприйняття людиною середовища, в якому вона перебуває, методи і методика естетичного впорядкування ландшафту тощо. Дисципліна поділяється на дві змістові частини (модулі), які розкривають предмет і завдання гуманістичної географії, законодавчі положення у сфері охорони та відновлення естетичних якостей ландшафтів, ландшафтно-естетичні ресурси України, методи гуманістично-географічних досліджень. Спрямована на формування у студентів спеціальних географічних компетенцій, зокрема змістового (емпіричні й теоретичні знання), операційного (вміння, навички, прийоми навчально-пізнавальної діяльності й досвід їхнього застосування для вирішення завдань теоретичного і практичного характеру) та світоглядного (географічна картина світу, емоційно-ціннісне ставлення до довкілля і людської діяльності у ньому, набута творча діяльність) компонентів.
Рекомендована та необхідна література
1. Гродзинський М.Д. Пізнання ландшафту: місце і простір: Монографія: У 2– х томах. – К.: ВПЦ “Київський університет”. – Т. 1. – 2005. – 431с.; Т.2. – 2005. – 504с. 2. Гродзинський М.Д., Михайленко О.В. Естетика ландшафту: навчальний посібник. – К.: ВПЦ "Київський університет", 2005. – 183 c. 3. Методи дослідження сприйняття людиною ландшафту // Методи геоекологічних досліджень: Навчальний посібник / За ред. М.Д.Гродзинського та П.Г. Шищенка. – К.: ВЦ " Київський університет", 1999. – С. 227– 241.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекція, семінар
Методи та критерії оцінювання
усне опитування, бліц -опитування, тести, курсова робота, іспит
Мова викладання
Украінська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Наталія Петрівна Корогода
Фізичної географії та геоекології
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Фізичної географії та геоекології
Географічний факультет