Палеогегографія антропогену та четвертинны відклади

Освітня програма: Геоморфологія та природопізнавальний туризм

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Палеогегографія антропогену та четвертинны відклади
Код дисципліни
ОК 37
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
7 Триместр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПРН 5. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в області географічних наук, зокрема для вирішення завдань геоморфології, палеогеографії та природопізнавального туризму. ПРН 6. Використовувати інформаційні технології, картографічні та геоінформаційні моделі при вивченні процесів формування і розвитку рельєфу земної поверхні. ПРН 7. Визначати основні характеристики, процеси, історію і склад ландшафтної оболонки вцілому та геоморфосистем зокрема. ПРН 9. Аналізувати склад і будову природних і соціосфер на різних просторово-часових рівнях. ПРН 10. Знати цілі сталого розвитку та можливості для їх досягнення у професійній сфері геоморфології та приодопізнавального туризму в тому числі в Україні. ПРН 13. Використовувати польові та лабораторні методи для аналізу морфології, генезису, віку та динаміки рельєфу а також для оцінювання природничотуристичного потенціалу території.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1) знати основи четвертинної геології, екології, біогеографії, загального землезнавства, ландшафтознавства, а також володіти знаннями із фізичної географії світу і України; 2) вміти встановлювати взаємозв’язки між компонентами екосистеми, аналізувати їх; 3) володіти елементарними навичками системного аналізу, розуміти причинно-наслідкові зв’язки між компонентами природи.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна складається із двох змістових модулів. У першому розглядаються основи методології палеоекології, комплекс методів палеогеоморфологічних, палеопедологічних реконструкцій та абсолютного датування і палеоекологічні обстановки впродовж палео- і еоплейстоцену. У другому змістовому модулі розглядається комплекс методів палеоботанічних, палеофауністичних, палеоландшафтних реконструкцій, а також динаміка палеоекологічних обстановок впродовж неоплейстоцену.
Рекомендована та необхідна література
1. Атлас палеогеографічних карт України та Молдавії. – К., вид-во АН УРСР, 1960. – 78 л. карт. 2. Герасименко Н.П., Матвіїшина Ж.М. Палеоландшафти України. Національний Атлас України. К., Картографія, 2007. 3. Герасименко Н.П. Палеогеографія четвертинного періоду. К., «Принт-сервіс», 2020. 295 с. 4.Гожик П.Ф., Герасименко Н.П., Бортник С.Ю. Четвертинна геологія. К., ВПЦ «Київський університет», 2019. 271 с. 5. Мельничук І.В. Палеоландшафти України в антропогені. – К.: ВГЛ “Обрії”, 2004. – 208 с. 6. Палеоекологія давньої людини на території України (палеоліт) / Герасименко Н. П., Бончковський О.С., Рогозін Є.П. та ін. Київ, 2022, 361 с. Ресурс розміщення:
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекція, практичне заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання виконання завдань практичних робіт, модульна контрольна робота, залік. Максимальна кількість балів на заліку – 40 балів, мінімальна кількість балів, які додаються до семестрових – 30 балів. Обов’язковим для заліку є здача всіх практичних робіт, передбачених робочою програмою і написання модульних контрольних робіт. Рекомендований мінімум для допуску до заліку – 30 балів. Для студентів, які набрали сумарно меншу кількість балів ніж рекомендований мінімум (30 балів) обов'язковою є перездача тих видів робіт, за які вони отримали оцінку, нижчу за допустимий мінімум.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Наталія Петрівна Герасименко
Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет