Геотуристичне проектування

Освітня програма: Природнича географія

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Геотуристичне проектування
Код дисципліни
ВБ 2.9
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
Р01. Знати, розуміти і вміти використовувати на практиці базові поняття з теорії географії. Р04. Аналізувати географічний потенціал території Р05. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в області географічних наук. Р06. Використовувати інформаційні технології, картографічні та геоінформаційні моделі в галузі географічних наук. Р08. Застосовувати моделі, методи фізики, хімії, геології, екології, математики, інформаційних технологій тощо при вивченні природних та суспільних процесів формування і розвитку геосфер. Р010. Знати цілі сталого розвитку та можливості своєї професійної сфери для їх досягнення, в тому числі в Україні. Р012. Аналізувати природно-ресурсний та господарський потенціал території для потреб організації та розвитку геотуризму та природоохоронних заходів Р013. Використовувати польові та лабораторні методи для аналізу морфології, генезису, віку та динаміки геотуристичних об’єктів
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Навички роботи з картографічними матеріалами.
Зміст навчальної дисципліни
У курсі передбачено дві частини, у першій з яких проводиться аналіз сучасних уявлень про геотуристичну діяльність, геотуристичний продукт, основні технологічні процеси геотуристичної діяльності. Друга частина присвячена вивченню методик оцінки геотуристичного потенціалу окремих об’єктів, маршрутів та територій, проектування геотуристичних об’єктів та знайомству з технологічним процесом виробництва геотуристичного продукту.
Рекомендована та необхідна література
1. Бортник С.Ю. Організація природопізнавальних туристичних маршрутів на території центральної частини гірського масиву Свидовець (Українські Карпати)/ 2. Бортник С.Ю., І.В. Кравчук, О.В. Ковтонюк, Т.М. Лаврук// Фізична географія та геоморфологія №3 (91), 2018 3. Бортник С.Ю. Методологічні засади поняття геотуризму/ Бортник С.Ю., Стецюк В.В.// Геотуризм: практика і досвід. Матеріали Міжнародної конференції, Львів, 2018 4. Бортник С.Ю. Методологічні засади розвитку природопізнаваль-ного туризму в Україні/ Бортник С.Ю., Стецюк В.В.// Фізична географія та геоморфологія.№ 1(93), 2019. 5. Галаган О. Природничо-географічна складова туристичних маршрутів (на прикладі маршруту долиною Чорної Тиси) / О.Галаган, О.Ковтонюк, Н.Корогода, Є. Цвелих// Вісник КНУ. Серія Географія. - Вип. 66 (1). -К., 2017. - С. 77 – 80.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Опитування у тестовій та письмовій формі, іспит. Рекомендований мінімум для допуску – 36 балів. Для студентів, які набрали сумарно менше 36 балів (рекомендований мінімум) обов’язковою умовою для отримання допуску до іспиту є написання рефератів по питанням пропущених чи недостатньо засвоєних тем. - підсумкове оцінювання у формі іспиту проводиться в письмовому форматі. Максимальна кількість балів на іспиті – 40 балів, мінімальна кількість балів, що додаються до семестрових – 24 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Ольга Володимирівна Ковтонюк
Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет