Географічні інформаційні системи

Освітня програма: Природнича географія

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Географічні інформаційні системи
Код дисципліни
ОК 24
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Р05. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в області географічних наук. Р06. Використовувати інформаційні технології, картографічні та геоінформаційні моделі в області географічних наук. Р08. Застосовувати моделі, методи фізики, хімії, геології, екології, математики, інформаційних технологій тощо при вивченні природних та суспільних процесів формування і розвитку геосфер.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знати ключові положення інформатики, картографії та загальногеографічних дисциплін. 2. Вміти застосовувати математичні методи у географії. 3. Володіти навичками роботи у інформаційно-мережному середовищі.
Зміст навчальної дисципліни
Розглядаються поняття про просторовий аналіз як основу сучасної географії та про геоінформаційні структури даних і їхні моделі. Наводяться підходи до введення, збереження, вибірки, редагування та виводу географічно координованих даних, маніпуляції цими даними та їхнього просторового аналізу.
Рекомендована та необхідна література
1.Самойленко В.М. Географічні інформаційні системи та технології: Електронний підручник. Версія 1.0. К.: Ніка-Центр, 2011. CD, ISBN 978-966-521-585-1. 39,0 д.а. 2.Самойленко В.М. Географічні інформаційні системи та технології: Підручник. К.: Ніка-Центр, 2010. 448 с. 3.Макгваір Б. і ін. Вступ до геоінформаційних систем для інфраструктури просторових даних: Навчальний посібник. Планета-Прінт, 2016. 396 с. 4.Самойленко В.М. Дисципліна "Географічні інформаційні системи та технології": Електронний навчальний методично-демонстраційний посібник. Версія 1.0. К.: КНУ ім. Т.Шевченка, 2011. CD (214 Мб). 5.Самойленко В.М. Основи геоінформаційних систем. Методологія: Навчальний посібник (з грифом МОН України). К.: Ніка-Центр, 2003. – 276 с. 6. Корогода Н.П., Купач Т.Г. Методичні рекомендації «Практичні роботи з ГІС». К., 2017, ФОП «Черенок.К.В.». 19 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Опитування у тестовій та письмовій формі, МКР, залік. Рекомендований мінімум для допуску – 36 балів. Для студентів, які набрали сумарно меншу від 36 балів (рекомендований мінімум) кількість, обов’язковою умовою для отримання допуску до заліку є написання рефератів по питанням пропущених чи недостатньо засвоєних тем. Підсумкове оцінювання у формі заліку проводиться в письмовому форматі. Максимальна кількість балів на заліку – 40 балів, мінімальна кількість балів, які додаються до семестрових – 24 бали (60% максимальної кількості балів, відведених на залік).
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Євген Юрійович Циганок
Фізичної географії та геоекології
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Фізичної географії та геоекології
Географічний факультет