Географія рекреаційних ресурсів

Освітня програма: Природнича географія

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Географія рекреаційних ресурсів
Код дисципліни
ВК 3.1.2
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Аналізувати географічний потенціал території у зв’язку із геоморфологічною ситуацією, а також для потреб організації та розвитку природопізнавального туризму (Р04). Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в області географічних наук, зокрема для вирішення завдань геоморфології (Р05). Визначати основні характеристики, процеси, історію і склад ландшафтної оболонки в цілому та геоморфосистем зокрема (Р07). Застосовувати моделі, методи фізики, хімії, геології, екології, математики, інформаційних технологій тощо при вивченні процесів формування і розвитку рельєфу земної поверхні, окремих об’єктів і процесів географічної оболонки, для потреб організації (Р08). Аналізувати склад і будову природних і соціосфер, що входять до предметної сфери геоморфології та природопізнавального туризму на різних просторово-часових рівнях (Р09).
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1) успішне опанування таких дисциплін як «Основи метеорології», «Основи гідрології та океанології», «Основи біогеографії».
Зміст навчальної дисципліни
Зміст дисципліни розкриває теоретичні та прикладні питання географії мінеральних ресурсів. У структурі дисципліни виокремлено дві частини. Перша частина присвячена вивченню теоретичних питань географії рекреаційних ресурсів, що стосуються розуміння понять рекреаційна система, потреби, діяльність, рекреаційні ресурси та їх класифікацій. Друга частина курсу направлена на знайомство та опанування методик оцінювання рекреаційних ресурсів та рекреаційного потенціалу території.
Рекомендована та необхідна література
1. Кушнірук Ю.С. Рекреалогія. Навчальний посібник – Рівне: НУВГП, 2015. – 148 с. 2. Мельник І.Г. Рекреаційна географія: навч.-метод. посіб. для студ. спец. «Географія». Держ.закл. «Луган. нац. ун-т імені Тараса Шевченка». – Луганськ: Вид-во ДЗ „ЛНУ імені Тараса Шевченка”, 2012. – 102 с. 3. Оцінка туристично-рекреаційного потенціалу регіону : монографія / за заг. ред. В. Г. Герасименко. — Одеса : ОНЕУ, 2016. — 262 с. 4. Поколодна М.М. Рекреаційна географія. Навчальний посібник. Харк. нац. акад. міськ. госп-ва. – Х.: ХНАМГ, 2012. – 275 с. 5. Скрипник Н.Я., Сердюк А.М. Рекреаційна географія. Навчальний посібник. - К.: «Центр учбової літератури», 2013. – 296 с. 6. Фоменко Н.В. Рекреаційні ресурси та курортологія. – К.: Центр навчальної літератури, 2007. – 312 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Опитування у тестовій та письмовій формі, МКР, залік. Рекомендований мінімум для допуску – 34 бали. Для студентів, які набрали менше 34 балів (рекомендований мінімум) обов’язковою умовою для отримання допуску до заліку є написання рефератів по питанням пропущених чи недостатньо засвоєних тем. Підсумкове оцінювання у формі заліку проводиться письмово. Максимальна кількість балів на заліку – 40 балів, мінімальна кількість балів, що додаються до семестрових – 26 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Ольга Володимирівна Ковтонюк
Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет