Самоменеджмент

Освітня програма: Освітньо-професійна програма «Економіка та економічна політика»

Структурний підрозділ: Економічний факультет

Назва дисципліни
Самоменеджмент
Код дисципліни
ВК 2.1.2
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПРН 5.Застосовувати аналітичний та методичний інструментарій для обґрунтування та прийняття управлінських рішень різними економічними агентами (індивідуумами, домогосподарствами, підприємствами та органами державної влади) ПРН 6. Використовувати професійну аргументацію для донесення інформації, ідей, проблем та способів їх вирішення до фахівців та нефахівців у сфері економічної діяльності ПРН 14.Визначати та планувати можливості особистого професійного розвитку ПРН 20. Оволодіти навичками усної та письмової професійної комунікації державною та іноземною мовами ПРН 22. Демонструвати гнучкість та адаптивність у нових ситуаціях, у роботі з новими об’єктами, та у невизначених умовах
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
‒ успішне опанування базових навчальних дисциплін підготовки фахівців галузі знань 05 «Соціальні та поведінкові науки» за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти, зокрема: «Вступ до університетських студій», «Сучасні інформаційні технології в економіці», «Менеджмент», «Філософія», «Макроекономіка», «Фінанси», «Статистика для економістів»; ‒ знання теоретичних основ психології та соціології тощо.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна складається з двох змістових модулів. Змістовий модуль 1. «Основи самоменеджменту» Теоретичні основи самоменеджменту. Самоменеджмент як визначальний базис становлення сучасного фахівця. Інформація у навчальній та професійній діяльності. Загальні характеристики та параметри якості економічної та управлінської інформації. Грамотність як запорука професійного успіху Ділове спілкування у професійній діяльності. Невербальні засоби спілкування у навчальній та професійній діяльності. Концепція тайм-менеджменту та його інструментарій у навчальній та професійній діяльності. Планування робочого часу. Визначення цілей та планування роботи. Організація робочого місця. Організація робочого дня. Самоорганізація особистої діяльності фахівця-економіста. Стрес-менеджмент. Змістовий модуль 2. «Прикладні аспекти самоменеджменту». Сучасний фахівець як особистість. Самопрезентація. Hard&soft skills. Самосвідомість, самопізнання та самооцінка. Самомотивація та самоконтроль. Самоосвіта та саморозвиток творчого потенціалу фахівця для підвищення його професіоналізму. Самовиховання та самовдосконалення загальних і професійних компетентностей. Лідерство і формування якостей ефективного лідера. Емоційний інтелект лідера.
Рекомендована та необхідна література
1. Положення про організацію освітнього процесу у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (друга редакція) 3. Ковалинська І.В. Невербальна комунікація / навч. пос. К.: Вид-во «Освіта України», 2011. 289 с. 4. Лугова В.М., Голубєв С.М. Основи самоменеджменту та лідерства. [Електронний ресурс] : навчальний посібник. – Харків: ХНЕУ ім. С. Кузнеця, 2019. – 212 с. 5. Орликовський, М. О. Самоменеджмент. Практикум: терміни, тести, практичні завдання та ситуації : навч. посібник/ М. О. Орликовський, Г. В. Осовська, В. І. Ткачук. К. : Кондор, 2012. – 410 с. 6. Шевчук С.В. Ділове мовлення для державних службовців: Навч. посібник. . – 4-ме вид., випр. і доповн. – К.: Алерта, 2012. – 428 с. 7. Шевчук С.В. Українське ділове мовлення: Навчальний посібник. . – 8-ме вид., випр. і доповн. – К.: Алерта, 2015. – 308 с. 8. Юринець З. В. Самоменеджмент : навч. посібник / З.В. Юринець, О.В. Макара. – Львів : ЛНУ імені Івана Франка, 2014. – 272 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Інформаційно-традиційне з елементами проблемно-орієнтованого навчання: лекція, дискусія, проведення ділової гри, розгляд ситуаційних завдань, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Усне виконання практичних завдань з елементами дискусії під час семінарських занять; письмове виконання розрахунково-аналітичних, ситуаційних, тестових, творчих індивідуальних завдань; контрольні роботи у формі тестування; письмове виконання, презентація та захист групових та індивідуальних завдань; залік у формі тестування. Невід’ємною частиною підготовки студентів до контролю є відвідування лекцій і семінарських занять, своєчасне виконання індивідуальних завдань та самостійної роботи. Поточне оцінювання: - усна відповідь 3 бали /1 бал; - індивідуальне завдання 5 балів/ 1 бал; - захист презентації, участь у діловій грі 3 бали / 1 бал; - доповнення 1 бал / 0 балів. Модульний контроль: 2 контрольні роботи. - контрольна робота (на семестр 2 к. р.) 8 / 5 балів; Самостійна робота: захист групового навчального проєкту. - навчальний проєкт (самостійна робота протягом семестру) 20/12 балів.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра менеджменту інноваційної та інвестиційної діяльності
Економічний факультет