Господарське право

Освітня програма: Освітньо-професійна програма Облік і оподаткування

Структурний підрозділ: Економічний факультет

Назва дисципліни
Господарське право
Код дисципліни
OK 1.4
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР01. Знати та розуміти економічні категорії, закони, причинно-наслідкові та функціональні зв’язки, які існують між процесами та явищами на різних рівнях економічних систем. ПР07. Знати механізми функціонування бюджетної і податкової систем України та враховувати їх особливості з метою організації обліку, вибору системи оподаткування та формування звітності на підприємствах. ПР13. Усвідомлювати особливості функціонування підприємств у сучасних умовах господарювання та демонструвати розуміння їх ринкового позиціонування. ПР22. Розуміти і реалізувати свої права і обов’язки як члена суспільства, усвідомлювати цінності вільного демократичного суспільства, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина в Україні.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати основи правознавства; теоретичних основ дисципліни «Економікс». Володіти базовими навичками сприйняття та аналізу джерел права, в тому числі здатністю пошуку, аналізу, синтезу та опрацювання правової інформації.
Зміст навчальної дисципліни
Форми викладання та методи навчання цієї дисципліни спрямовані на отримання студентами теоретичних знань та набуття практичних навичок з питань правового регулювання господарських (економічних) відносин, правових засад здійснення господарської діяльності суб’єктів господарювання, організації та управління господарською діяльністю.
Рекомендована та необхідна література
Господарське право (Загальна частина): підручник. За ред. В.С. Щербини,В.В. Рєзнікової. Київ : Видавництво Ліра-К. 2021. – 448 с. Науково-практичний коментар Господарського кодексу України. За заг. ред. В.С. Щербини, Н.Б. Пацурії. Київ : Юрінком Інтер, 2019. – 816 с. Актуальні проблеми господарського права (Загальна частина) : навч. посібник. За заг. ред. В. С. Щербини. К.: Юрінком Інтер, 2013. – 527 с. Вінник О.М. Господарське право: курс лекцій (загальна частина). – Київ : Видавництво Ліра-К, 2017. – 240 с. Господарське право в умовах цифровізації економіки: навч. Посібник. За заг. ред. Вінник О.М. – Київ : НДІ приватного права і підприємництва ім. акад. Ф. Г. Бурчака НАПрН України, 2020. – 313 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Викладання цієї дисципліни передбачено у формі лекцій, де використовуються також і наочні методи, зокрема демонстрації та ілюстрації (символічно в схемах подається зображення поняття, яке висвітлюється чи проблеми) та семінарів. Комунікативне навчання – акцент цього методу полягає у тому, щоб дати можливість студенту розвити вміння обґрунтувати свою позицію щодо різних правових питань з тематики курсу. Це усні дискусії, вирішення казусів, вирішення практичних завдань, контрольні роботи тощо.
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання усіх видів робіт, виконуваних протягом семестру (дискусії, виступи, участь в обговореннях проблемних питань, доповнення, розв’язання казусів, вирішення практичних завдань, тести (письмові завдання), самостійне письмове вирішення індивідуальних творчих завдань та його презентація, контрольні роботи) здійснюється під час семінарських занять, які відбуваються за розкладом. Відпрацювання пропущених занять відбувається шляхом самостійного виконання студентом завдань, завданих викладачем і які відповідають тематиці пропущеного заняття. Оцінювання відпрацьованих завдань відбувається у визначений для викладача з навчальної дисципліни час самостійної роботи зі студентами.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра економічного права та економічного судочинства
Навчально-науковий інститут права