Асистенська практика

Освітня програма: Географія (Середня освіта) магістр-2023

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Асистенська практика
Код дисципліни
ОК.14
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
12
Результати навчання
Демонструвати сучасні знання з географії в необхідному обсязі, наукові досягнення географії та тенденції її розвитку (ПРН 01). Вміти інтегрувати нові наукові дані у зміст навчальної дисципліни вчасно, у необхідних обсягах і формах (ПРН 02). Знати вимоги до структури та змісту програми навчальної дисципліни (ПРН 05). Знати види навчальних занять, сучасні методи і технології викладання, (ПРН 09). Вміти добирати матеріали для вивчення окремих тем/розділів навчальної дисципліни, визначати доцільність застосування різних методів наукового пізнання (спостереження, збір та аналіз даних тощо) (ПРН 10). Вміти використовувати міжпредметні зв’язки, інтеграцію змісту різних освітніх галузей у навчанні географії (ПРН 11). Знати індивідуальні особливості здобувачів освіти (вік, здібності, інтереси, потреби, мотивація, можливості, досвід тощо) (ПРН 13). (ПРН 15). (ПРН 16). (ПРН 17). (ПРН 18)(ПРН 19)(ПРН 24)(ПРН 25)
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Для успішного виконання завдань практики студенти повинні успішно опанувати знаннями зі спеціальних професійно орієнтованих навчальних дисциплін освітньої програми; вміти працювати з різними джерелами інформації; володіти навичками роботи зі спеціалізованим програмним забезпеченням.
Зміст навчальної дисципліни
Будучи однією з ланок практичної підготовки магістрів, асистентська практика покликана сприяти набуттю студентами досвіду науково-педагогічної роботи та поглибленню здобутих професійних вмінь і навичок для подальшої практичної діяльності відповідно до вимог Професійного стандарту на групу професій «Викладачі закладів вищої освіти». Під час практики увага приділяється, зокрема, поглибленню та закріпленню важливих фахових компетенцій магістра середньої освіти – навичкам та вмінням планувати і проводити навчальні заняття та забезпечувати досягнення запланованих результатів навчання, добираючи і використовуючи сучасні та ефективні методики і технології навчання і виховання, наукові методи пізнання, інновації; розробляти та, за необхідності, оновлювати програми навчальних дисциплін, навчальні та навчальнометодичні матеріали відповідно до встановлених вимог; дотримуватися академічної доброчесності, діяти професійно і толерантно в різних суспільно-економічних та етнокультурних умовах.
Рекомендована та необхідна література
Вітвіцька С. С. Основи педагогіки вищої школи: Підручник. К., 2018. 7. Грипич С. Н., Буравкова Л. М. Науково-дослідницька діяльність студентів: навчальний посібник. К., 2021. 8. Зайченко І., Теслюк В., Каленський А. Основи педагогічної майстерності та етика викладача вищої школи: Підручник. К., 2018. 9. Калашнікова Л.М., Жерновникова О.А. Педагогіка вищої школи у схемах і таблицях: Навчальний посібник. Харків, 2016. 10. Каплінський В. В. Методика викладання у вищій школі: Навчальний посібник. Вінниця, 2015. 11. Мальська М. П., Пандяк І. Г. Організація наукових досліджень: Навчальний посібник. К., 2021.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Виконання творчих аналітично-розрахункових робіт, диференційований залік
Методи та критерії оцінювання
Загальний зміст виконаних завдань студенти фіксують у щоденниках практики, на основі яких формуються письмові звіти про практику. Звіт про практику, підготовлений відповідно до встановлених вимог, повинен демонструвати знання і вміння студента/студентки та розкривати суть результатів виконаних завдань практики. Очікується, що всі передбачені програмою практики завдання студенти будуть виконувати самостійно. Звітну документацію студенти здають в останній день практики керівнику/керівникам практики для перевірки і візування Загалом результати діяльності студентів оцінюються за 100-бальною шкалою (оцінка розраховується як накопичена).
Мова викладання
Українська