Непроцедурне програмування

Освітня програма: Аналітика даних (Бакалавр)

Структурний підрозділ: Факультет інформаційних технологій

Назва дисципліни
Непроцедурне програмування
Код дисципліни
ОК 24
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР9. Розробляти програмні моделі предметних середовищ, вибирати парадигму програмування з позицій зручності та якості застосування для реалізації методів та алгоритмів розв’язання задач в галузі комп’ютерних наук.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Вміти виконувати аналіз простих задач для визначення структури вхідної та вихідної інформації, вибору типів та структур даних, методів та алгоритмів їх обробки, розробляти програми мовами високого рівня для реалізації поставленої задачі.
Зміст навчальної дисципліни
Під час вивчення дисципліни «Непроцедурне програмування» студенти знайомляться з засобами реалізації алгоритмів в межах функційної парадигми; теоретичними основами та практичними аспектами застосування мови програмування Haskell; практичним застосуванням інструментів системи Glasgow Haskell Compiler. Дисципліна направлена на формування у студентів здатності розробляти програмне забезпечення із застосуванням функційного підходу з відповідними моделями, методами обчислень, структурами даних і механізмами управління.
Рекомендована та необхідна література
Will Kurt Get Programming with Haskell.- Manning; 1st edition (April 2, 2018), 2018. –616 p. Заяць В. М. Логічне і функціональне програмування. Системний підхід : підручник / В. М. Заяць, М. М. Заяць. – Рівне : НУВГП, 2018. – 422 с . Шевченко І.В. Функціональне та логічне програмування (Частина 1. Функціональне програмування) / І.В. Шевченко, Ю.А. Кузнецова, М.О. Сьомочкін–Навч. посібник з виконання лабораторних робіт. – Харків: Нац. аерокосм. ун-т «Харк.авіац. ін-т », 2020. –92с. Richard Bird, Thinking Functionally With Haskell, Cambridge University Press, October 2014. - 344p.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні роботи, самостійна робота студента
Методи та критерії оцінювання
Підсумкове оцінювання у формі заліку: залік виставляється студенту за результатами роботи впродовж семестру. При отриманні результуючої підсумкової кількості балів від 60 і вище студенту виставляється зараховано. При бажанні студента покращити свій результат за наявності залікових балів, він має право здавати залік, на який виноситься 20 балів, але сумарна кількість балів при цьому не може перевищувати 100 балів. Студенти, які набрали сумарно меншу кількість балів ніж критично-розрахунковий мінімум – 40 балів до складання заліку не допускаються. Рекомендований мінімум для допуску до заліку – 48 балів.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра інтелектуальних технологій
Факультет інформаційних технологій