Інтерпретація даних електрометрії

Освітня програма: Геофізика

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Назва дисципліни
Інтерпретація даних електрометрії
Код дисципліни
ОК. 07
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
- Алгоритми прямих задач ЕЗ на постійному струмі горизонтальношарових розрізів та їх якісну інтерпретацію - Суть оберненої задачі ЕЗ на постійному струмі та кількісної інтерпретації даних - Алгоритми прямих задач для електропрофілювань через вертикальний контакт і пласт - Якісну і кількісну інтерпретацію даних в методі природного електричного поля та методу викликаної поляризації - Виконувати розрахунок керн-функції та кривих уявного опору в методах ЕЗ - Здійснювати якісну й кількісну інтерпретацію даних в методах магнітотелуричних зондувань і профілювань - Здійснювати якісну інтерпретацію методів низькочастотного індуктивного профілювання - Особливості організації та проведення робіт з інтерпретації експериментальних даних електрометрії - Вибір конкретного способу інтерпретації експериментальних даних та їх реалізації -Розуміння особистої відповідальності за професійні й організаційні рішення
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знання основ математичного аналізу, інтегрального та диференціального числення. 2. Знання основ теорії потенціальних та векторних полів, основних положень електродинаміки. 3. Знання методів прикладної електрометрії. 4. Володіння навичками роботи з персональним комп’ютером і сучасним програмним забезпеченням.
Зміст навчальної дисципліни
Тематика навчальних занять присвячена розгляду алгоритмів розв’язку прямих та обернених задач методів електричного та електромагнітного зондування й профілювання, що використовують штучні та природні джерела електричних та електромагнітних полів, а також поглибленому вивченню методики якісної й кількісної інтерпретації даних електричних та електромагнітних методів на постійному і змінному струмах, застосовуваних для вирішення структурних задач, геологічного картування, пошуків рудних родовищ, вирішення завдань гідрогеології, інженерної геології та геоекології. Розглядаються методи вертикального електричного зондування, дипольних зондувань, частотного електромагнітного зондування, зондування становленням поля, магнітотелуричного зондування, електрохімічних методів – природного електричного поля й викликаної поляризації, методів електричного та низькочастотного індуктивного профілювань, а також методів високочастотної електрометрії.
Рекомендована та необхідна література
1. Вижва С.А.,Рева М.В., Онищук І.І., Онищук В.І. Електрометрія. Посібник із навчальної геофізичної практики. – ВПЦ «Київський університет», 2014.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота здобувачів
Методи та критерії оцінювання
Контроль здійснюється за модульно-рейтинговою системою та передбачає: виконання практичних робіт (де здобувачі мають продемонструвати якість засвоєних знань та вирішити поставлені задачі, використовуючи окреслені викладачем методи та засоби) та проведення письмової модульної контрольної роботи. Підсумкове оцінювання проводиться у формі письмового іспиту. Під час іспиту здобувач пише письмову роботу з наступним усним поясненням відповідей і результатів розв’язку задач. Здобувач не допускається до підсумкового оцінювання у формі іспиту, якщо під час семестру набрав менше 20 балів.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Віктор Іванович Онищук
Геофізики
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Геофізики
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"