Геосистемний і системний аналіз просторових даних
Освітня програма: Геоінформаційні системи та технології
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут "Інститут геології"
Назва дисципліни
Геосистемний і системний аналіз просторових даних
Код дисципліни
ОК 15
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Використання методів математичної обробки для геологічних, гідрогеологічних та геодезичних досліджень. Застосування моделей, методів і даних з фізики, хімії, екології, математики, геології, гідрогеології тощо при вивченні природних процесів формування і розвитку Землі. Розроблення проектів, складання карт і підготовка даних із застосуванням комп’ютерних технологій, геоінформаційних систем і цифрової фотограмметрії. Оброблення результатів вимірювань, з використанням геоінформаційних технологій та комп’ютерних програм. Володіння методами організації топографо-геодезичного і землевпорядного виробництва від польових вимірювань до менеджменту та реалізації топографічної та землевпорядної продукції на основі використання знань з основ законодавства і управління виробництвом. Здатність використовувати технології моделювання та подання моделі в математичному вигляді.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
З метою кращого засвоєння навчального матеріалу дисципліни студенту необхідно володіти знаннями з лінійної алгебри, математичного програмування, теорії ймовірностей, математичної статистики; навичками роботи з персональним комп’ютером, мати початковий рівень знань з програмування.
Зміст навчальної дисципліни
У програмі навчальної дисципліни показується складність та ефективність знання основних тенденцій розвитку систем. Демонструються можливості системного підходу в науковому дослідженні, інженерній та управлінській діяльності, у будь-якій сфері соціального життя. Надаються відомості про ідеологію системного аналізу і дослідження, використання якого сприятиме підвищенню ефективності професійної діяльності.
Рекомендована та необхідна література
1. Катренко А.В. (2009). Системний аналіз, Львів «Новий світ».
2. Крижановський Є.М., Мокін В.Б., Ящолт А.Р., Скорина Л.М. (2015). Системний аналіз та проектування ГІС: електр. навч. посібник, Вінниця: ВНТУ, 127 c.
3. Сорока К.О. (2004). Основи теорії систем і системного аналізу: навч. посіб., ХНАМГ, 291 c.
4. Варенко В.М., Братусь І.В., Дорошенко В.С., Смольников Ю.Б., Юрченко В.О. (2013). Системний аналіз інформаційних процесів: навч. посіб., К.: Університет «Україна», 203 c.
5. Бахрушин В.Є. (2009). Математичні основи моделювання систем: навч. посіб. для студентів. - Запоріжжя, 224 c.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекційні, лабораторні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Контроль здійснюється за модульно-рейтинговою системою та передбачає: виконання 6 лабораторних робіт (де студенти мають продемонструвати якість засвоєних знань та вирішити поставлені завдання використовуючи окреслені викладачем методи та засоби), а також проведення 2 модульних контрольних робіт. Підсумкове оцінювання проводиться у формі письмово-усного заліку. Залік не обов’язковий.
Мова викладання
українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Ірина
Вікторівна
Цюпа
Геоінформатики
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Геоінформатики
Навчально-науковий інститут "Інститут геології"