Обмін речовин (біологія)
Освітня програма: Природничі науки. Інтегрована програма
Структурний підрозділ: Географічний факультет
Назва дисципліни
Обмін речовин (біологія)
Код дисципліни
ВК 3.1.1
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 1. Збирати, обробляти та аналізувати інформацію в області природничих наук (фізики, астрономії, хімії, біології). Усвідомлювати значущість здобутків природничих наук для наукового розуміння цілісної картини оточуючого світу.
ПР 10. Знати цілі сталого розвитку та можливості своєї професійної сфери для їх досягнення, в тому числі в Україні, для саморозвитку,
збереження здоров’я, сталого розвитку суспільства та забезпечення екобезпеки.
ПРН 12. Розробляти проекти і практичні рекомендацій в галузі наук про Землю, навчально-освітні проекти та проекти місцевого розвитку.
ПР13.Застосовувати міжнародні джерела інформації з розвитку природничих та технічних наук, медицини, та міжнародний досвід моніторингу навколишнього середовища, працювати в міжнародному контексті.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування базового шкільного рівня хімії, біології.
2. Вміння самостійно застосовувати знання із шкільного курсу фізики, хімії, математики, біології та інших навчальних дисциплін для рішення конкретних науково-практичних задач; працювати з науковою та науково-методичною літературою.
3. Володіння елементарними навичками порівняльного аналізів, встановлення причинно-наслідкових зв’язків, а також системного аналізу.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Обмін речовин (біологія)» є складовою програми професійної підготовки фахівців освітнього рівня «Бакалавр» за освітньо-професійною програмою «Природничі науки. Інтегрована програма». «Обмін речовин (біологія)» є вибірковим компонентом, який як інтегральна наука виник на стику хімічної та біологічної наук Дисципліна покликана освітити основні обмінні реакції в організмі, порушення перебігу яких призводить до зміни фізіологічного стану, що може мати серйозні клінічні наслідки.
Рекомендована та необхідна література
1. Гігієна харчування з основами нутріціології: Підручник у 2 кн. ― Книга 1 / Т. І. Аністратенко, Т. М. Білко, О. В. Благодарова та ін., За ред. проф. В. І. Ципріяна. ― К.: Медицина, 2007. ― 528 с
2. Фалалєєва Т.М., Пенчук Ю.М., Кобиляк Н.М., Остапченко Л.І. ДІЄТОЛОГІЯ. Підручник. – Київ, 2021. – 386 с.
3. Манжалій Е.Г., Фалалєєва Т. М., Остапченко Л. І. Дієтологія та спосіб життя при захворюваннях шлунково- кишкового тракту: навчальний посібник. – К.:ФОП «Ворона», 2020. – 90 с.
4. Міхеєнко О. І. «Основи раціононального та оздоровчого харчування», Навчальний посібник .-2017.- 189 с.
5. Вілкова Л.І., Молочек Н.В., Фалалєєва Т.М., Мітюряєва-Корнійко І.О. Методичні рекомендації: «Особливості харчування при цукровому діабеті типу 1» , Київ 2021. – 40 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, практична робота, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання виконання завдань практичних робіт, модульна контрольна робота,
іспит. Підсумкова оцінка з освітнього компонента, підсумковою формою контролю за яким встановлено залік, визначається як сума оцінок (балів) за всіма успішно оціненими результатами навчання. Оцінки нижче мінімального порогового рівня до підсумкової оцінки не додаються.
Обов’язковим для отримання позитивної підсумкової оцінки (60 балів і вище та «зараховано») є відпрацювання всіх практичних робіт і написання реферативних/презентаційних робіт.
Перескладання семестрового контролю з метою покращення позитивної оцінки не допускається.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Тетяна
Михайлівна
Фалалєєва
Кафедра Біомедицини
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра Біомедицини
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”