Основи регіональної політики

Освітня програма: Політична географія та геополітика (ОС Магістр, денна)

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Основи регіональної політики
Код дисципліни
ВБ 3.4
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
ПР02. Оцінювати результати власної роботи, демонструвати уміння працювати в команді. ПР06. Застосовувати сучасні моделі та інформаційні технології для проведення досліджень і розробок у сфері географії, природокористування, міського та регіонального розвитку, у т.ч. у сфері політичної географії та геополітики, геопросторового управління територіально-політичними системами та регіональним розвитком ПР07. Брати участь у розробленні програм та стратегій міського та регіонального розвитку, плануванні територій різного ієрархічного рівня ПР12. Планувати й виконувати теоретичні та прикладні дослідження, робити обґрунтовані висновки, аналізувати та презентувати результати досліджень
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. знання теоретичних основ геополітики та політичної географії, політології, геопросторового управління; 2. вміти оцінювати, аналізувати сучасний стан розробки та реалізації регіональної політики, наслідки реалізації завдань регіональної політики для соціального та економічного розвитку регіонів, з урахуванням економічних, соціальних та політичних факторів.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна присвячена вивченню теоретичних і прикладних основ регіональної політики, її сутності, принципів розробки та реалізації; основних концепцій та напрямків регіональної політики в ринкових умовах; досвіду розвинених країн світу у питаннях регіональної політики; сучасного стану та проблемам реалізації завдань регіональної політики в Україні. Висвітлює питання організаційних основи здійснення регіональної політики в Україні, етапів та механізму реалізації цілей та завдань регіональної політики, проблеми недосконалості існуючого адміністративнотериторіального устрою та регіонального управління України в сучасних умовах.
Рекомендована та необхідна література
1.Герасимчук З.В. Регіональна політика сталого розвитку: методологія формування, механізм реалізації. – Луцьк: Настир’я, 2001. – 528 с. 2. Механізми реалізації регіональної політики: оцінка ефективності та напрями удосконалення: монографія / наук. ред. С. Л. Шульц; ДУ «Інститут регіональних досліджень імені М. І. Долішнього НАН України». - Львів, 2018. - 205 с. 3. Нова регіональна політика / В.С. Куйбіда, О.М. Іщенко, А.Ф. Ткачук та ін.. – К.: Крамар , 2009. – 232 с. 4. Олійник Я.Б., Запотоцький С.П., Кононенко О.Ю., Мельничук А.Л., Пасько В.Ф. Регіональна економіка. / За ред. Я.Б. Олійника. – К.: КНТ, Видавець Фурса С.Я., 2007. – 444 с. 5. Пістун М.Д., Мезенцев К.В., Тьорло В.О. Регіональна політика в Україні: суспільно-географічний аспект. – К.: Видавничо-поліграфічний центр “Київський університет”, 2004. – 130 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінарські заняття, консультації, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання здійснюється впродовж семестру з усіх видів робіт, включаючи і самостійну роботу та виконання індивідуальних завдань. Індивідуальні завдання формуються індивідуально для кожного здобувача освіти , зокрема: - виконання самостійних робіт (рефератів) з однієї із обраних тем, яке оцінюється єдиною оцінкою для кожного студента і виконується – до 1 листопада, до 1 грудня; - індивідуальна творча аналітична робота здається до 30 листопада; - захист – презентація результатів індивідуальної творчої аналітичної роботи здійснюється протягом останніх двох тижнів теоретичного навчання.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Володимир Феодосійович Пасько
Економічної та соціальної географії
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Економічної та соціальної географії
Географічний факультет