Методика викладання профільних дисциплін у ЗВО

Освітня програма: Політична географія та геополітика (ОС Магістр, денна)

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Методика викладання профільних дисциплін у ЗВО
Код дисципліни
ОК. 9
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР05. Вміти виявляти, ставити та розв’язувати науковоприкладні проблеми, здійснювати критичну оцінку ухвалених рішень. ПР11. Оцінювати можливі ризики, соціально-економічні, геоекологічні, політичні та геополітичні наслідки реалізації управлінських рішень у сфері природокористування, міського та регіонального розвитку, рекреації та туризму, геопросторового управління територіально-політичними системами та регіональним розвитком. ПР13. Здійснювати науково-педагогічну діяльність у закладах вищої освіти, розробляти необхідне для цього навчальнометодичне та інформаційне забезпечення.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знання та розуміння предметної областей географії, туризму та рекреації, наук про Землю.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна присвячена вивченню принципів, методів і засобів підвищення рейтингу ЗВО на основі як покращення їх змістовної роботи, якості викладання, постійної адаптації до змінних запитів суспільства, так і плануванню проектів з висвітлення принад університету з точки зору ЗМІ.
Рекомендована та необхідна література
1.Галузева програма впровадження профільного навчання. Інф. зб. МОНУКиїв, 2008, № 16-17. 2. Концепція профільного навчання в старшій школі Інф.зб. МОНУ. Київ, 2003, № 24, с.3-15. 3. Масляк П.О. Країнознавство. Київ : Знання. 2008, 298 с. 4. Масляк П.О. та ін. Методика викладання географії в школі: навчальнометодичний посібник. Київ : Стафед-2, 2000. 320 с. 5. Масляк П.О. та ін. Природничі проблеми національної безпеки України у викликах новітньої історії: монографія. Київ : Букрек, 2019. 504 с. 6. Масляк П.О. та ін. Національна безпека України у викликах новітньої історії: монографія. Київ : Експрес-Об’ява, 2020. 464 с. 7. Методика навчання географії у профільній школі (Браславська О.В.). Умань, УДПУ, 2015.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське занятя, індивідуальне завдання, самостійна робота,
Методи та критерії оцінювання
Заняття проводяться у вигляді лекцій та семінарських занять. Рівень досягнення всіх запланованих результатів навчання визначається за результатами семінарських занять, опитування та виконання самостійних робіт (ессе, реферат, індивідуального проекту тощо). Завершується дисципліна іспитом. Питома вага результатів навчання у підсумковій оцінці за умови її опанування на належному рівні така: результати навчання – 1 (знання) – до 20%; результати навчання – 2 (вміння) - до 40%; результати навчання – 3 (комунікація) - до 10%; результати навчання – 4 (автономність та відповідальність) - до 30%
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Петро Олексійович Масляк
Географії України
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Географії України
Географічний факультет