Методологія наукових досліджень у землеустрої та кадастрі_3 сем.

Освітня програма: Землеустрій та кадастр

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Методологія наукових досліджень у землеустрої та кадастрі_3 сем.
Код дисципліни
ДВС.2.01.01
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Знати і розуміти предмет і сутність науки як сфери людської діяльності. Знати і розуміти технологію дослідницької діяльності та сучасних системних методів наукових досліджень. Вміти застосовувати основи системного підходу до аналізування та синтезування управлінських структур та систем управління. Вміти організовувати впровадження наукових досліджень у галузі землеустрою та кадастру.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Мати базові знання з філософії, методології та організації наукових досліджень, орієнтуватися в питаннях інтелектуальної власності. 2. Вміти орієнтуватись в палітрі філософських напрямків, течій і шкіл; сформувати вміння співвідносити філософські, світоглядні ідеї та теорії з практикою суспільного життя; 3. Вміти проводити аналіз різнорідних інформаційних джерел, нормативноправових документів тощо, необхідних для проведення наукових досліджень; 4. Знати та вміти проводити наукові дослідження у галузі землеустрою та кадастру;
Зміст навчальної дисципліни
Дана навчальна дисципліна присвячена опануванню методології та методики наукових досліджень в галузі географічних, земельних, кадастрових та реєстраційних систем, оволодіння студентами знань про теорію наукового дослідження, будову, методи створення нових знань, підготовку до публікації та захист кваліфікаційних робіт. Дисципліна спрямована на формування у студентів спеціальних професійних, соціальних та особистісних компетенцій, накопичення знань щодо можливості критичного мислення, аналізу і синтезу, здатності шукати, обробляти та аналізувати інформацію з різних джерел, здатності до гнучкого способу мислення, який дає можливість зрозуміти і розв’язати проблеми та задачі, здатності визначати, формулювати і вирішувати проблеми у сфері геодезії, землеустрою та кадастру.
Рекомендована та необхідна література
1. Даценко Л. Землевпорядна освіта магістерського рівня у світі та Україні: стан та перспективи розвитку / Л. Даценко, С. Тітова, Т. Дудун // Український географічний журнал. – 2020. – № 3(111). – С. 56–63. – doi:10.15407/ugz2020.03.056. 2. Основи методології та організації наукових досліджень: Навч. посіб. для студентів, курсантів, аспірантів і ад’юнктів / за ред. А. Є. Конверського. – К.: Центр учбової літератури, 2019. – 350 с. 3. Природничі проблеми національної безпеки України у викликах новітньої історії: монографія / за ред. Г. Рудька, В. Стецюка. – КиївЛьвів- Гейдельберг-Малага-Чернівці, 2019. – С. 185–202. (Е. Л. Бондаренко, Л. М. Даценко, О. М. Іванік).
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, семінари, практичні роботи.
Методи та критерії оцінювання
Здійснюється впродовж семестру усіх видів робіт, включаючи і самостійну роботу та виконання індивідуальних завдань.Для студентів, які набрали сумарно меншу кількість балів ніж критично-розрахунковий мінімум – 20 балів для одержання заліку обов’язково повторне вивчення курсу. За роботи, що подані невчасно відмінусовується по 2 бали за кожен день відтермінування. У випадку відсутності студента з поважних причин відпрацювання та перездачі МКР здійснюються у відповідності до „Положення про порядок оцінювання знань студентів при кредитно-модульній системі організації навчального процесу” від 31 жовтня 2010 року.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Тетяна Володимирівна Дудун
Геодезії та картографії
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Геодезії та картографії
Географічний факультет