Ринок земель та оцінка нерухомості_1 сем.

Освітня програма: Землеустрій та кадастр

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Ринок земель та оцінка нерухомості_1 сем.
Код дисципліни
ОК.05
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПРН 1. Використовувати усно і письмово технічну українську мову та вміти спілкуватися іноземною мовою (англійською) у колі фахівців з геодезії та землеустрою ПРН 3. Знати нормативно-правові засади забезпечення питань раціонального використання, охорони, обліку та оцінки земель на національному, регіональному, локальному і господарському рівнях, процедур державної реєстрації земельних ділянок, інших об’єктів нерухомості та обмежень у їх використанні ПРН 8. Розробляти проекти землеустрою, землевпорядної і кадастрової документації та документації з оцінки земель, складати карти і готувати кадастрові дані із застосуванням комп’ютерних технологій, геоінформаційних систем і цифрової фотограмметрії ПРН 12. Здатність реалізувати свої права та обов’язки як члена суспільства, усвідомлювати цінності громадянського (вільного демократичного) суспільства та необхідність його поступального розвитку, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина в Україні
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Знання характеристики земель завдяки засвоєнню таких дисциплін як управління земельними ресурсами, землеустрій. 2. Знання нормативно-правових засад, завдяки засвоєнню таких дисциплін як земельне право, історія земельних відносин та кадастру. 3. Володіння навичками зі складання агротехнічного паспорта земельної ділянки, яка виставлятиметься на земельні торги та топографічного і тематичного дешифрування знімків земельних ділянок.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – формування базових знань з теорії і практики функціонування земельного ринку, зокрема обігу земель сільськогосподарського призначення, відчуження земель різних форм власності через аукціони або прав на них, оцінки як земель, так і об'єктів нерухомості та сприяти поширенню знань у професійній землевпорядній діяльності.
Рекомендована та необхідна література
1. Земельний  кодекс  України // Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2002, № 3-4, ст. 27. 2. Закон України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні // Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2001, № 47, ст. 251. 3. Закон України «Про оцінку земель» // Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2004, № 15, ст. 229. 4. Закон України «Про охорону земель» // Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2003, № 39, ст. 349. 5. Закон України «Про землеустрій» // Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2003. № 36. ст. 282. 6. Будзяк В.М., Будзяк О.С. Купівля та продаж земель в умовах воєнного стану // Глобальні імперативи розвитку бізнесу та права: матеріали доповідей ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції (м. Київ, 11 жовтня 2022 р.). К.: ДТЕУ, 2022. 110 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекції та практичні роботи
Методи та критерії оцінювання
Форми оцінювання студентів: рівень досягнення всіх запланованих результатів навчання визначається за результатами виконання практичних, самостійних, модульних контрольних робіт та іспиту. Підсумкове оцінювання: у формі іспиту: - підсумкова оцінка з освітнього компонента, підсумковою формою контролю за яким встановлено іспит, визначається як сума оцінок (балів) за всіма успішно оціненими результатами навчання 60 балів і екзамену 40 балів. Оцінки нижче мінімального порогового рівня до підсумкової оцінки не додаються. - обов’язковим для отримання позитивної підсумкової оцінки (60 балів і вище) є відпрацювання всіх практичних робіт і модульних контрольних робіт.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Світлана Вікторівна Тітова
Геодезії та картографії
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Геодезії та картографії
Географічний факультет