Аерокосмічний моніторинг довкілля_3 сем.

Освітня програма: Картографія та географічні інформаційні системи

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Аерокосмічний моніторинг довкілля_3 сем.
Код дисципліни
ОК 12.
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
ПР01. Аналізувати особливості природних та антропогенних систем і об'єктів геосфер Землі. ПР02. Застосовувати свої знання для визначення і вирішення проблемних питань і прийняття обґрунтованих рішень в науках про Землю. ПР12. Моделювати геосферні об’єкти і процеси, застосовуючи картографічні і математичні методи та геоінформаційні технології.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Студенти мають знати основи дистанційного зондування Землі, зокрема, фізичні основи електромагнітного випромінювання, природу і характеристики оптичних випромінювань, властивості і характеристики знімків, класифікацію знімків. 2. Вміти здійснювати пошук та завантаження космічних знімків із різних інтернет-джерел. Візуально ідентифікувати об’єкти на знімках на основі дешифрувальних ознак. 3. Мати навички з цифрового оброблення та автоматизованого дешифрування аерокосмознімків.
Зміст навчальної дисципліни
У надбанні знань та вмінь використання, інтерпретації, аналізу глобальних даних із супутників, наземних, повітряних, морських систем вимірювань. Отримання інформації та знань у сферах навколишнього середовища, охорони довкілля та безпеки на різних просторово-часових рівнях, спрямоване на загальне оздоровлення довкілля та покращення якості життя громадян.
Рекомендована та необхідна література
1.Багатоспектральні методи дистанційного зондування Землі в задачах природокористування. Під ред. Лялька В.І., 2006. 2.Білоус В.В., Боднар С.П., Курач Т.М., Молочко А.М., Патиченко Г.О., Підлісецька І.О. Дистанційне зондування з основами фотограмметрії: навчальний посібник. К.: Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет», 2011. – 367 с. 3.Кохан С.С., Востоков А.Б., Леонтьєв О.О. Дистанційне зондування Землі. 2010. -300 с. 4.В.М.Сердюков, Г.А.Патыченко, Д.А.Синельников. Аэрокосмические методы географических исследований. - К.: Головное изд-во, Вища школа, 1987.- 223 с. 5.http://man.gov.ua/ua/resource_center/publishing/edition-414.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Дисципліна містить два змістових модулі. У першому розглядаються загальні питання державної системи моніторингу, аналізуються наявні стратегічні програми дистанційного моніторингу довкілля та надзвичайних ситуацій, окреслено наявні космічні місії спостереження Землі (системи штучних супутників Землі Sentinel, Envisat, Landsat ін.). Розглянуто атмосферний моніторинг, моніторинг водних ресурсів, геологічний та моніторинг земель. Другий модуль передбачає окреслення завдань, мети, способів проведення та аналіз існуючих матеріалів моніторингу екології довкілля, моніторингу природних процесів, моніторинг у сфері безпеки і оборони.
Методи та критерії оцінювання
Рівень досягнення всіх запланованих результатів навчання визначається за результатами виконання практичних, самостійних, модульних контрольних робіт та іспиту. Питома вага результатів навчання у підсумковій оцінці за умови її опанування на належному рівні наступна: - семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1: 10 балів. 2. Модульна контрольна робота 2: 10 балів. 3. Практичні роботи: 30 балів. 4. Самостійна робота:10 балів. Підсумкове оцінювання: у формі іспиту. Підсумкова оцінка з освітнього компонента, підсумковою формою контролю за яким встановлено іспит, визначається як сума оцінок (балів) за всіма успішно оціненими результатами навчання 60 балів і іспиту 40 балів. Оцінки нижче мінімального порогового рівня до підсумкової оцінки не додаються. Обов’язковим для отримання позитивної підсумкової оцінки (60 балів і вище та «зараховано») є відпрацювання всіх практичних робіт і модульних контрольних робіт.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Тамара Миколаївна Курач
Геодезії та картографії
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Геодезії та картографії
Географічний факультет