Рекреаційна географія
Освітня програма: Економічна географія
Структурний підрозділ: Географічний факультет
Назва дисципліни
Рекреаційна географія
Код дисципліни
ОК. 24
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
У результаті опанування курсу студент повинен чітко оперувати понятійно-термінологічним апаратом рекреаційної географії; аналізувати склад і будову територіально-рекреаційних систем на різних просторово-часових рівнях і застосовувати на практиці отримані знання для розуміння їхніх характеристик, процесів та історії формування; використовувати принципи і методи оцінки рекреаційних ресурсів території; на основі пошуку, оброблення та аналізу інформації з
різних джерел і в процесі міжособистісної взаємодії, проводити комплексну оцінку рекреаційних ресурсів країни чи регіону; визначати передумови і функції рекреаційної діяльності; ідентифікувати і класифікувати рекреаційні ресурси, їхні властивості; володіти інформацією про сучасний стан й перспективи рекреаційного господарства України і світу.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування дисципліни «Суспільна географія» «Економічна географія», «Географічне країнознавство та краєзнавство».
2. Володіти математико-статистичними методами і навичками аналізу, синтезу, моделювання ситуації, прогнозування, порівняння, складання картосхем.
3. Мати навички роботи з картографічними джерелами, комп’ютерними програмами MS Word, MS Excel, програмним забезпеченням для користування Інтернетом.
Зміст навчальної дисципліни
Розкриваються методологічні засади рекреаційної географії як науки. Акцентується увага на передумовах, функціях, класифікації і структурі рекреаційної діяльності; чинниках та умовах формування і розвитку територіально-рекреаційних систем і їх підсистем; принципах і методах комплексної оцінки рекреаційних ресурсів території. Надається інформація про природні, історико-культурні та соціально-економічні рекреаційні ресурси і умови України.
Аналізуються сучасний стан та перспективи розвитку рекреаційного господарства і надаються характеристики територіально-рекреаційних систем та курортно-оздоровчих закладів України. Висвітлюються передумови розвитку, сучасний стан галузевої і територіальної структури та перспективи рекреаційного господарства в макрорайонах та провідних державах світу.
Рекомендована та необхідна література
1. Бейдик О. О. Рекреаційні ресурси України: Навч. посібник / О. О. Бейдик. – К.: Альтерпрес, 2011. – 462 с.
2. Любіцева О. О., Панкова Є. В., Стафійчук В. І. Туристичні ресурси України: Навч. посібник. – К.: Альтерпрес, 2007. – 369 с.
3. Масляк П. О. Рекреаційна географія: Навч. посібник / П. О. Масляк. – К.: Знання, 2008. – 343 с.
4. Мацола В. І. Рекреаційно-туристичний комплекс України: монографія / В. І. Мацола. – Львів, 1997. – 259 с.
5. Поколодна М. М. Рекреаційна географія: Навч. посібник / М. М. Поколодна. – Х.:ХНАМГ, 2012. – 275 с.
6. Стафійчук В. І. Рекреалогія: Навч. посібник / В. І. Стафійчук – Херсон: ОЛДІ ПЛЮС, 2020. – 428 с.
7. Фоменко Н. В. Рекреаційні ресурси та курортологія: Підручник / Н. В. Фоменко. – Івано-Франківськ: ІМЕ, 2001. – 311 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінар, презентація, групові завдання
Методи та критерії оцінювання
Рівень досягнення всіх запланованих результатів навчання визначається за результатами роботи на семінарах, написання 2-х підсумкових контрольних робіт, здачі презентацій, групових завдань. Питома вага результатів навчання у підсумковій оцінці за умови їх опанування на належному рівні така: результати навчання – 1 (знання) – до 40%; результати навчання – 2 (вміння) – до 40%; результати навчання – 3 (комунікація) – до 10%; результати навчання – 4 (автономність та відповідальність) – до 10%. Рекомендований мінімум для допуску до іспиту – 36 балів: при цьому студент має прийняти участь не менш ніж у третині семінарів, здати презентацію та написати обидві контрольні роботи. Іспит проводиться в письмовій формі у вигляді розгорнутих і тестових завдань.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Валентин
Іванович
Стафійчук
Країнознавства та туризму
Географічний факультет
Географічний факультет

Ірина
Валентинівна
Кочеткова
Географії України
Географічний факультет
Географічний факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Країнознавства та туризму
Географічний факультет
Географії України
Географічний факультет