ТОПОГРАФІЯ З ОСНОВАМИ ГЕОДЕЗІЇ

Освітня програма: Геодезія та землеустрій

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
ТОПОГРАФІЯ З ОСНОВАМИ ГЕОДЕЗІЇ
Код дисципліни
ОК 16
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
8
Результати навчання
ПР4. Знати та застосовувати у професійній діяльності нормативно-правові акти, нормативно-технічні документи, довідкові матеріали в сфері геодезії та землеустрою і суміжних галузей. ПР8. Брати участь у створенні державних геодезичних мереж та спеціальних інженерно-геодезичних мереж, організовувати та виконувати топографічні та кадастрові знімання, геодезичні вимірювання, інженерно-геодезичні вишукування для проектування, будівництва та експлуатації об’єктів будівництва. ПР10. Обирати і застосовувати інструменти, обладнання, устаткування та програмне забезпечення, які необхідні для дистанційних, наземних, польових і камеральних досліджень у сфері геодезії та землеустрою. ПР11. Організовувати та виконувати дистанційні, наземні, польові і камеральні роботи в сфері геодезії та землеустрою, оформляти результати робіт, готувати відповідні звіти. ПР13. Планувати і виконувати геодезичні, топографічні та кадастрові знімання, опрацьовувати отримані результати у геоінформаційних системах.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
- розуміти топографічні карти і користуватися ними в наукових дослідженнях, практичній та навчальній діяльності; - розв’язувати задачі на топографічних планах та картах; - виконувати перевірку та юстування геодезичних приладів технічної точності; - виконувати кутові, лінійні та висотні виміри; - створювати знімальні мережі; - виконувати топографічне знімання місцевості та складати топографічні плани; володіти: технологією польових та камеральних робіт під час топографічного знімання місцевості із застосуванням сучасних технічних засобів і обчислюваль- ної техніки.
Зміст навчальної дисципліни
Мета навчальної дисципліни – полягає у вивченні теоретичних питань зображення земної поверхні на топографічних картах та планах, створенні плано- во-висотної знімальної мережі, топографічного знімання місцевості, розв’язання задач на картах (планах). Вивчення дисципліни формує в майбутніх фахівців з геодезії, картографії та землеустрою навички виконання польових та камеральних робіт. Знання із топо- графії з основами геодезії необхідні студентам для подальшого успішного за- своєння курсів картографії, фотограмметрії, землевпорядного проектування, зе- мельного кадастру та ін.
Рекомендована та необхідна література
1. Топографія з основами геодезії: підручник / за ред. А.П.Божок, А.М. Молочка. – К.: Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет», 2009. – 304 с. 2. Білоус В.В., Боднар С.П., Ткаченко А.Г., Сівков С.В., Яценко О.Ю. Методичний посібник з навчальної топографічної практики для студентів географічного факультету та відді- лення військової підготовки. Частина 1. - К.: РВЦ «Київський університет», 1997.– 47 с. 3. Білоус В.В., Боднар С.П., Ткаченко А.Г., Сівков С.В., Яценко О.Ю. Методичний посібник з навчальної топографічної практики для студентів географічного факультету та ВІКНУ імені Тараса Шевченка. Частина 2. - К.: РВЦ «Київський університет», 1998.–121 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
лекції, лабораторні заняття
Методи та критерії оцінювання
Підсумкова оцінка з освітнього компонента - іспит, визначається як сума оцінок (балів) за всіма успішно оціненими результатами навчання 60 балів і іспиту 40 балів. Оцінки нижче мінімального порогового рівня до підсумкової оцінки не додаються. Обов’язковим для отримання позитивної підсумкової оцінки (60 балів і вище ) є відпрацювання всіх лабораторних робіт і модульних контрольних робіт. Поточне (семестрове) оцінювання (семінари (мінімальна оцінка 24, максимальна 40; контрольні роботи (6 – 10); самостійна робота (5 – 10). Для студентів, які набрали сумарно меншу кількість балів, ніж критично-розрахунковий мінімум – 35 балів, для допуску до форми підсумкового контролю необхідно обов’язково здати додатково виконане індивідуальне комплексне завдання.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Геодезії та картографії
Географічний факультет
Геодезії та картографії
Географічний факультет