Дипломатичний протокол та професійна етика

Освітня програма: Дипломатія і міжнародне співробітництво

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут міжнародних відносин

Назва дисципліни
Дипломатичний протокол та професійна етика
Код дисципліни
ОК 5
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Знати природу міжнародних комунікацій, різних форматів міжнародного співробітництва, проблем розвитку держав і міжнародних регіонів у глобальному, регіональному та локальному контекстах. Готувати аналітичні довідки та звіти про стан міжнародних відносин, зовнішньої політики, суспільних комунікацій та регіональних студій, а також інші дипломатичні документи. Проводити діяльність у дипломатичній та інших суміжних до міжнародного співробітництва сферах. Вільно спілкуватися державною та іноземними мовами усно і письмово, з професійних і наукових питань. Брати участь у професійних дискусіях у сфері міжнародних відносин, зовнішньої політики та дипломатії, суспільних комунікацій та регіональних студій, поважати опонентів і їхню точки зору, доносити до фахівців та широкого загалу інформацію, ідеї, проблеми, рішення та власний досвід з фахових проблем.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Мати знання з теорії та практики дипломатії, дипломатичної служби й права зовнішніх зносин, державного управління. 2. Вміти аналізувати документи, зокрема договірного й зовнішньополітичного характеру; працювати з літературою навчального й наукового характеру. 3. Володіти навичками політичного аналізу.
Зміст навчальної дисципліни
Модуль 1. Поняття дипломатичного протоколу, церемоніалу та етикету. Формування міжнародно-правової бази дипломатичного протоколу Етикет державної символіки. Державне службове і протокольне старшинство. Дипломатичні прийоми Протокольно-церемоніальні особливості проведення візитів на високому та найвищому рівнях. Протокольні аспекти прийому іноземної делегації та ведення переговорів Модуль 2. Норми і традиції дипломатичного протоколу в діяльності дипломатичних представників Дипломатичні візити і бесіди. Дотримання норм дипломатичного і ділового етикету як складова іміджу дипломата, державного службовця, політика, ділової людини. Етнонаціональні особливості етикету. Протокол міжнародних організацій та конференцій Протокольні вимоги для документів дипломатичного листування Міжнародний досвід організації протокольних служб. Модуль 3. Поняття мораль, етика, професійна етика. Етика дипломата. Адміністративна етика та етика державного службовця Етика міжнародних відносин
Рекомендована та необхідна література
1. Шинкаренко Т.І. Дипломатичний протокол та етикет. – К., 2009. 2. Шинкаренко Т.І. Культура міжнародного спілкування і професійна етика. Ч., 2017. 3. Шинкаренко Т. І. Особливості формування державного протоколу України. - Актуальні проблеми міжнародних відносин: Зб.наук. пр. Вип. 74 (Частина І). –К.: ІМВ,2008. 4. Шинкаренко Т. І. Вимоги до тексту та мови дипломатичних документів// Актуальні проблеми міжнародних відносин: Зб. наук. пр. Вип.30 (Частина І). – К., 2001 5. Шинкаренко Т. І. Етнокультурний фактор в сучасній дипломатії.// Актуальні проблеми міжнародних відносин: Зб. наук. пр. Вип.112 (Частина І). – К., 2013
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, семінарське заняття, кейс-стаді
Методи та критерії оцінювання
1. Усні відповіді, доповнення, бліц-опитування, дискусія, задачі: до 33 балів. 2. Модульна контрольна робота (тест): до 27 балів. 3.Іспит: до 40 балів.
Мова викладання
Українська