Медицина невідкладних станів

Освітня програма: Лабораторна діагностика (магістр)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Медицина невідкладних станів
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Знаходити рішення у професійній дiяльностi, мати достатню компетентність в методах самостійних досліджень, бути здатним інтерпретувати їх результати. Володіти та застосовувати знання та уміння із загальноï та професійної підготовки при вирішенні спеціалізованих завдань. Аргументувати висновки та виявляти зв'язки між сучасними концепціями в організації процесу управління на кожному етапі професійної діяльності. Демонструвати поглиблення базових знань за допомогою самоосвіти, демонструвати уміння представити і оцінити власний досвід та аналізувати й застосовувати досвiд колег; демонструвати здатність обміну досвідом з іншими спеціалістами. Надавати екстрену долікарняну допомогу, за будь-яких обставин, використовуючи знання про людину, її органи та системи, дотримуючись вiдповiдних етичних та юридичних норм, шляхом прийняття обгрунтованого рішення.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування науково-теоретичного та практичного матеріалу навчальних дисципліни «Медицина невідкладних станів» базується на вивченні студентами біології, анатомії і фізіології людини, фармакології, гігієни, патологічної анатомії, патологічної фізіології, медицини надзвичайних ситуацій, терапії, хірургії, та інших клінічних дисциплін й iнтегрується з цими дисциплінами. При вивченні дисципліни студентам слід готуватися до практичних занять та виконувати весь обсяг практичних завдань та завдань до самостійної ро боти, що передбачені тематичним планом та ставляться викладачем. Вивчення дисципліни завершується складанням заліку.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна «Медицина невідкладних станів»> базується на положеннях Закону України «Про екстренну медичну допомогу» від 5 липня 2012 року №5081 VI. Поняття «невідкладна допомога» і «екстрена медична допомога» трактується, як однотипнi за суттю і визначаються к вид медичної допомоги, який надається на догоспітальному етапі на місці події або у відділені невідкладноï (екстренот) медичної допомоги пацієнту у невідкладному стані силами працівників швидкої (екстреної) медичної допомоги на основі клінічних протоколів і стандартів з екстреної медичної допомоги, в тому числі й під час виникнення надзвичайних ситуацій і ліквідації її наслідків. Видами навчальних занять згідно з навчальним планом е лекцiї, практичні заняття та самостійна робота студентів.
Рекомендована та необхідна література
1. Анестезіологія, інтенсивна терапія та невідкладнi стани: навчальний посібник: за ред. проф. ВладА.С.З.Д.Н.Т.України, д.мед.н., проф. Тарабрiна О.О. Сумн: Університетська книга, 2017 2. Анестезіологія, інтенсивна терапія та невідкладнi стани: навчальний посібник: за ред. проф.Владик А.С. Одеса: ОНМедУ, 2016 3. Анестезіологія, інтенсивна терапія і реаніматологія: навчальний посібник (ВНЗ 1-ІІ р.а.) А.А. Елько.- 2-е вид., переробл. і допов., «Медицина, Київ, 2018 4. Симулиційна медицина. навчальний посібник/ Запорожан В.М., Тарабрiн О.О. Одеса: Університетська книга, 2018 5. Екстрена медична допомога (догоспітальнi протоколи): посібник за редакцією профессора О.В. Богомолець, професора Г.Г. Рощіна. - Київ. Юстон. - 2016
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: проміжний контроль, презентації/доповіді, усні відповіді/доповнення, оцінювання виконання практичних завдань. Підсумкове оцінювання: у формі заліку.
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Внутрішньої медицини
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”