Патоморфологія та патофізіологія

Освітня програма: Лабораторна діагностика (бакалавр)

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Патоморфологія та патофізіологія
Код дисципліни
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
8
Результати навчання
ПРН 1. Проводити підготовку оснащення робочого місця та особисту підготовку до проведення лабораторних досліджень, з дотриманням норм безпеки та персонального захисту, забезпечувати підготовку до дослідження зразків різного походження та їх зберігання. ПРН 2. Визначати якісний та кількісний склад речовин та їх сумішей. Демонструвати використання знань про морфологічні зміни тканин і органів для 17 діагностики патологічних станів, виявляти помилкові результати та вживати заходи щодо їх корекції. ПРН 4. Розуміти фізичні та хімічні принципи фарбування та застосовувати відповідні методи у лабораторних дослідженнях. ПРН 5. Верифікувати результати лабораторних досліджень для діагностики онкопатології (норма / патологія).
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування навчальної дисципліни «Анатомія людини» «Фізіологія людини та тварин», "Цитологія, гістологія та ембріологія людини". 2. Вміння самостійно застосовувати знання з дисципліни "Цитологія, гістологія та ембріологія людини" та «Фізіологія людини» для рішення конкретних науковопрактичних задач; працювати з науковою та науково-методичною літературою. 3. Володіння елементарними навичками системного аналізу.
Зміст навчальної дисципліни
Практична діяльність медичного працівника базується на ґрунтовному знанні різноманітних функціональних і морфологічних змін, що виникають в організмі під час хвороби. В рамках курсу «Патоморфологія та патофізіологія» формуються уявлення про патологічні зміни можуть патологічна анатомія і патологічна фізіологія, які разом становлять об’ємну галузь знань під назвою патологія. Без знання патології неможливе вивчення клінічних дисциплін майбутніми медичними працівниками.
Рекомендована та необхідна література
1. Ковальчук О.І., Мневець Р.О., Яцина О.І., Фалалєєва Т.М., Смірнов О.Є. ПАТОФІЗІОЛОГІЯ. Навчальний посібник - Київ, 2023. - 842 с. 2. Патофізіологія: підручник (ВНЗ ІІІ—ІV р. а.) / за ред. М.Н. Зайка і Ю.В. Биця. — 3-є вид., переробл. і допов. - 2010 рік. 3. Патоморфологія: національний підручник (ВНЗ ІV р. а.) / за ред. В.Д. Марковського, В.О. Туманського - 2015 - 936 с. 4. Патологічна фізіологія в запитаннях та відповідях / за ред. Атаман О.В. - 6-те вид. оновлене та доповнене. 2020. – 550 с. 5. Основи патології за Роббінсом: у 2 томах. Том 1 та 2 / Віней Кумар, Абул К. Аббас; переклад 10-го англ.видання. – 2020.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, практичне заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1 – РН 1.1 – 2.5.(блок тем Розділу 1) – 15 балів / 7,5 балів 2. Модульна контрольна робота 2 – РН 1.2 – 1.5, 2.3 – 2.7 (блок тем Розділу 2) – 15 балів / 7,5 балів 3. Оцінювання письмових відповідей - РН 1.1 – 1.5, 2.1 – 2.6 - 15 балів / 7,5 балів 5. Усні відповіді - РН 1.1. – 3.1. – 10 балів / 5 балів 6. Доповнення - РН 3.1. – 5 балів / 2,5 балів Підсумкове оцінювання: у формі іспиту
Мова викладання
Українська

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра Біомедицини
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”