Історія архітектури та містобудування
Освітня програма: Ландшафтний дизайн та озеленення (бакалавр)
Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”
Назва дисципліни
Історія архітектури та містобудування
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР1. Аналізувати основні етапи та закономірності історичного розвитку для формування громадянської позиції, національної гідності та патріотизму.
ПР3. Проводити літературний пошук українською та іноземними мовами і аналізувати отриману інформацію.
ПР6. Розуміти та застосовувати законодавчі акти, нормативно-довідкові матеріали, організаційноуправлінську документацію з організації та ведення садово-паркового господарства, знання з економіки та права для забезпечення ефективної виробничої діяльності.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсу «Вступ до університетських студій. Історія садовопаркового мистецтва».
2. Вміти самостійно застосовувати знання з історії мистецтва, загальних понять композиції, виконувати практичні роботи, працювати з науково-методичною літературою.
3. Володіти елементарними навичками роботи з графічними матеріалами та обладнанням, що використовуються в творчій лабораторії.
4. Знати теоретичні основи містобудування, базові засоби архітектурної композиції, основні методи та прийоми проектування, а також сучасні підходи до просторового проектування населених пунктів.
5. Вміти користуватися композиційними прийомами для аналізу композиційних особливостей типів споруд у різні історичні періоди, розпізнавати стилі архітектури .
6. Володіти елементарними навичками роботи з графічними матеріалами та обладнанням, що використовуються в творчій лабораторії, а також ПК.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Історія архітектури та містобудування» складає теоретичну основу сукупності знань та вмінь, котрі формують необхідну інформативну базу майбутнього фахівця. Виклад даної дисципліни передбачає забезпечення студентів певною системою знань щодо ґенези архітектурних форм та містобудівних процесів, а також навиків та методів аналізу їх
конструктивних і композиційних особливостей. Головною метою курсу є здобуття студентами знань з історії світового та вітчизняного мистецтва, архітектури та містобудування, опанування методами аналізу історичних пам’яток. Відповідно до сформульованої мети найважливішими при вивченні даного блоку дисциплін є визначення композиційних особливостей певних типів будівель і споруд у різні історичні періоди, виявлення закономірностей архітектурно-художньої виразності пам’яток архітектури та мистецтва, розпізнавання художніх стилів в архітектурі та мистецтві, визначення особливостей планування історичних населених міст, стильових ознак, композиційної, архітектурної та образної структури їх забудови, виділення загальних стильових ознак серед пам’яток різних культур та історичних періодів.
Рекомендована та необхідна література
1. Архітектура: короткий словник-довідник / за ред. А.П. Мардера. – К.: Будівельник, 1995. – 333 с.
2. Вечерський В. В. Спадщина містобудування України / В. В. Вечерський. – К.: , 2003. – С. 172–184.
3. Історія української архітектури / [Ю.С. Асєєв, В.В. Вечерський, О.М. Годованюк та ін.]; за ред. В.І. Тимофієнка. – К.: Техніка, 2003. – 472 с.
4. Петришин Г.П. та ін. Історія української архітектури / [Ю.С. Асєєв, В.В. Вечерський, О.М. Годованюк та ін.]; за ред. В.І. Тимофієнка. – К.: Техніка, 2003. – 472 с.
5. Історичні містобудівні комплекси: наукові методи дослідження: навч. посібник / Г.П. Петришин, У.І. Іваночко, Ю.В. Ідак., С.І. Топило, Х.С. Бойко, Н.С. Соснова, О.П. Олешко, Л.Б. Гнесь; за ред. Г.П. Петришин. - – Львів: Видавництво університету «Львівська політехніка», 2006. – 212 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання:
1. Тести, контрольна робота: РН 1.1; РН 1.2; РН 2.1, РН 3.1 – 4 по 10 балів /5 балів
2. Звіти щодо виконання етапу навчального проекту: РН 2.2; РН 2.3; РН 2.4 – 3 по 15 балів / 7 балів
3. Презентація проекту індивідуального завдання: РН 3.2 – 15 балів /7 балів
Семестровий контроль: у формі заліку
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Лілія
Романівна
Гнатюк
Кафедра Біології рослин
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра Біології рослин
Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”