Генетика дрозофіли

Освітня програма: БІОЛОГІЯ (бакалавр) ДЕННА

Структурний підрозділ: Навчально-науковий центр “Інститут біології та медицини”

Назва дисципліни
Генетика дрозофіли
Код дисципліни
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПР07. Володіти прийомами самоосвіти і самовдосконалення. Уміти проектувати траєкторію професійного росту й особистого розвитку, застосовуючи набуті знання. ПР08. Знати та розуміти основні терміни, концепції, теорії і закони в галузі біологічних наук і на межі предметних галузей. ПР12. Демонструвати знання будови, процесів життєдіяльності та функцій живих організмів, розуміти механізми регуляції фізіологічних функцій для підтримання гомеостазу біологічних систем. ПР13. Знати механізми збереження, реалізації та передачі генетичної інформації та їхнє значення в еволюційних процесах. ПР20. Аргументувати вибір методів, алгоритмів планування та проведення польових, лабораторних, клініко-лабораторних досліджень, у т.ч. математичних методів та програмного забезпечення для проведення досліджень, обробки та представлення результатів.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування курсів "Молекулярна біологія", "Зоологія", "Біохімія", "Мікробіологія", "Загальна генетика". 2. Вміти самостійно застосовувати знання з молекулярної біології, біохімії, мікробіології та ін. дисциплін, виконувати лабораторні та практичні роботи, працювати з науково-методичною літературою. 3. Володіти елементарними навичками роботи з матеріалами та обладнанням, що використовуються в біологічній та молекулярно- біологічній лабораторіях.
Зміст навчальної дисципліни
Спецкурс охоплює вивчення біології та екології, морфології та анатомії плодової мухи. Детально розглядається генетична символіка, особливості геному та її особливості як об'єкту генетики. Окремий розділ присвячено генетиці розвитку плодової мушки як ідеальної системи переключення роботи певних генів у часі та просторі. Детально розглядається генетика та геноміка популяцій, а також мікроорганізми які співіснують з дрозофілою. У ході вивчення дисципліни наводиться чи демонструється практичне застосування і значення дрозофіли у молекулярній біології та генетиці.
Рекомендована та необхідна література
1. Генетика дрозофіли. Практикум: навчальний посібник / |. А. Козерецька, О. В. Проценко, О. В. Жук, Серга С.В та ін. - К. : Видавничо-поліграфічний центр "Київський університет", 2013. - 95 с. 2. Lindsley D.L. Grell E.H. Genetic variations of Drosophila melanogaster // Carnegie Institution of Washington Publication. - 1968. - Ne 627. 3. Carolina™ Drosphila menual // Carolina Biologycal Supplay Company -2006. 4. http:/www-flybase.org 2011 5. Ashburner M., Golic K., Hawley S. Drosophila A Laboratory Handbook // New Yourk: Cold Spring Harbor Laboratory Press.- 2004.- P. 1075-1123.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
семестрове оцінювання: 1. Модульна контрольна робота 1 – РН 1.1- 1.4. – 30 балів/ 15 балів 2. Модульна контрольна робота 2 – РН 1.1- 1.4 – 30 балів/ 15 балів 3. Експрес контрольні роботи РН 2.1 - 3.1 – 15 балів / 7,5 балів. 4. Оцінювання усних відповідей та доповнень, оцінювання вирішення дослідницьких задач РН 1.1- 1.4 – 25 балів/ 12,5 балів - підсумкове оцінювання: у формі заліку
Мова викладання
Українська