Медичне приладобудування 2 семестр
Освітня програма: Біомедична фізика, інженерія та інформатика
Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем
Назва дисципліни
Медичне приладобудування 2 семестр
Код дисципліни
ВБ.2.07
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Студент повинен знати: сучасні наукові уявлення та теоретичні аспекти фізичних процесів і явищ, на яких ґрунтується функціонування біомедичних приладів та систем, основи направленого формування фізичних та механічних властивостей технічних та біологічних матеріалів та компонентів, конструювання, обслуговування та ремонт сучасної медичної техніки, інтеграцію механічних елементів, датчиків, приводів і електроніки для діагностики та лікування в медицині.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Студент повинен знати основи термодинаміки, термодинаміку фазових переходів в одно- та багатокомпонентних системах, умови хімічної та електрохімічної рівноваги, електроди та їх потенціали, основи квантової теорії, будову атома, зв’язок між квантовими характеристиками і властивостями атомів, основи
спектроскопії атомів та молекул, будову молекул, основи фізики конденсованого стану, основи статистичної термодинаміки, основи теорії флуктуацій, періодичну систему Менделєєва, хімічний зв’язок і гібридизацію атомних орбіталей, структуру речовини, основні поняття молекулярнокінетичної теорії газів, явища, що спостерігаються при взаємодії світла з речовиною, основні поняття і параметри фотометрії, поверхневі явища у конденсованих фазах на рівні випускника
бакалаврата Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна “Медичне приладобудування” складається із двох змістовних модулів №1 «Біотехнічні та медико-технічні технології» та №2 «Програмне забезпечення та інформаційні технології для обробки та аналізу даних біології та медицини». В першому з них вивчаються розробка, конструювання, виробництво, експлуатації, ремонт, сервісне обслуговування, експертиза і сертифікації медико-біологічних приладів і систем, оцінки відповідності технічним регламентам, стандартам біозахисту та біобезпеки біологічної та медичної техніки, в другому - біомедичні вироби і біоматеріали медичного призначення, штучні органи, а також відповідне програмне забезпечення та інформаційні технології.
Рекомендована та необхідна література
1. Л.Ф. Ємчик. Основи біологічної фізики і медична апаратура. – К.: ВСВ «Медицина», 2014. – 392 с.
2. В. Є.Доброва, В.О. Тіманюк. Біофізика та медична апаратура: Навч. посібн. для студ. вищ. навч. закл. – К: Професіонал, 2006.– 200 с.
3. Compendium of Medical Physics, Medical Technology and Biophysics for students, physicians and researchers. Nico A.M. Schellart. – Department of Biomedical Engineering and Physics Academic Medical Center University of Amsterdam. – Amsterdam. – 2009 (electronic book).
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Проведення лабораторних робіт 30 годин
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: Навчальна дисципліна має два змістовні модулі, кожний з яких оцінюється по 30 балів. Підсумкове оцінювання (у формі заліку): форма заліку – письмово-усна. Залік складається з 2 питань (по 15 балів) та задачі, яка оцінюється до 10 балів.
Всього за залік можна отримати від 0 до 40 балів. Умовою досягнення позитивної оцінки за дисципліну є отримання не менш ніж 60 балів, оцінка за залік не може бути меншою 24 бали.
Мова викладання
українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Людмила
Миколаївна
Гріщенко
Кафедра медичної радіофізики
Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем
Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра медичної радіофізики
Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем