Інженерна графіка

Освітня програма: Інженерія комп’ютерних систем і мереж

Структурний підрозділ: Факультет радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем

Назва дисципліни
Інженерна графіка
Код дисципліни
ВБС 1.1
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
4
Результати навчання
Формування і закріплення у студентів просторово-алгоритмічного мислення через набуття компетентностей, знань, вмінь і навичок у розв'язанні задач нарисної геометрії, побудови та читання креслень, схем, технічної документації, вивчення відповідних стандартів, побудови креслень за допомогою систем автоматизованого проектування з наступним використанням їх у подальшій роботі у будь-якій галузі науки і техніки, у розширенні світогляду студентів в напрямку предметно-інженерної діяльності.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
До вивчення дисципліни «Інженерна графіка» необхідно успішне опанування наступних освітніх компонент: «Системне програмування», «Комп’ютерні системи», «Апаратне та програмне забезпечення комп’ютерних систем».
Зміст навчальної дисципліни
«Інженерна графіка» включає основні розділи теорії побудови епюрів, комплексних креслень, правил перетворень при побудові перерізів, проекцій на різні площини, взаємних перетинів криволінійних поверхонь та поверхонь плоских, технологій застосування допоміжних площин та допоміжних поверхонь в задачах тривимірного моделювання. Навчальна дисципліна передбачає вивчення практичного застосування систем автоматизованого проектування
Рекомендована та необхідна література
1. Ванін В.В., Ковальов С.М., Михайленко В.Є. Інженерна та комп’ютерна графіка. – К.: Каравела, 2018. - 360 с. 2. Михайло Пічугін, Іван Канкін, Володимир Воротніков. Комп'ютерна графіка: навч. посібник, К.: Центр навчальної літератури, 2019. - 346 с. 3. В.Є.Михайленко, В.В.Ванін, С.М.Ковальов. Інженерна та комп'ютерна графіка: підручник; за ред. В.Є.Михайленка. — 6-те вид. — К.: Каравела, 2012. — 368 с. 4. В.В.Ванін, В.В.Перевертун, Т.О.Надкернична. Комп’ютерна інженерна графіка в середовищі AutoCAD: навч. посібник для студентів вузів – К.: Каравела, 2006. – 336 с. 5. В.Є.Михайленко, В.М.Найдиш, А.М.Підкоритов, І.А.Скидан. Інженерна та комп’ютерна графіка: підручник для студентів вузів; за ред. В.Є.Михайленка. - 2-ге вид. – К.: Вища школа, 2001. – 350 с. 6. А.П.Верхола, В.М.Богданов, Б.Д.Коваленко, В.М.Нігора, Р.А.Ткачук, В.С.Михайленко. Інженерна графіка: креслення, комп’ютерна графіка: навч. посібник для студентів вузів; за ред. А.П.Верхоли. – К.: Каравела, 2006. – 304 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, лабораторні роботи, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Семестрове оцінювання: передбачено виконання 6 лабораторних робіт. Лабораторні роботи зараховуються, якщо студент за неї набрав не менше 6 балів. За кожну лаб. роботу нараховується максимум по 10 балів. По результатах семестрового оцінювання студент може отримати максимум 60 балів. Умови допуску до заліку: студент повинен мати зарахованими всі лабораторні роботи та набрати під час семестру не менше 36 балів. Робота в аудиторії є частиною відповідного модуля, відповіді «біля дошки», виконання домашніх завдань є складовою частиною відповідної теми. Підсумкове оцінювання: у формі заліку – письмово-усна. Залікова робота складається із 2 питань: 1. теоретичне питання (від 0 до 20 балів); 2. теоретичне питання (від 0 до 20 балів). Всього можна отримати від 0 до 40 балів. Умовою позитивної оцінки є отримання не менш ніж 60 балів, при цьому оцінка за результатами навчання 2 [вміння] і 3, 4 [комунікація, автономність та відповідальність] не може бути меншою ніж 50% від максимального рівня
Мова викладання
Українська