МІСЬКА ОГЛЯДОВА ЕКСКУРСІЯ: МЕТОДИКА РОЗРОБЛЕННЯ ТА ПРОВЕДЕННЯ

Освітня програма: Краєзнавство, екскурсознавство та історико-культурний туризм

Структурний підрозділ: Історичний факультет

Назва дисципліни
МІСЬКА ОГЛЯДОВА ЕКСКУРСІЯ: МЕТОДИКА РОЗРОБЛЕННЯ ТА ПРОВЕДЕННЯ
Код дисципліни
ВП 2.1
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати основні поняття та концепції, пов'язані з організацією та проведенням міської оглядової екскурсії. Знати основи визначення тематики міської оглядової екскурсії та обрання ключових об'єктів для включення в маршрут. Знати основні візуальні засоби та наочні матеріали для підтримки інформації на екскурсії у місті, різноманітні інтерактивні методи для залучення та активної участі аудиторії. Вміти розробити візуальні засоби та наочні матеріали для підтримки інформації на екскурсії. Вміти ефективно комунікувати та адаптувати інформацію до різних аудиторій, керувати групою під час екскурсії та забезпечити позитивний екскурсійний досвід. Прийняти і обґрунтувати рішення щодо способів реалізації теоретичних навичок у проведенні міських оглядових екскурсій на практиці.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: найважливіші факти, події та процеси з історії України. Вміти: критично аналізувати різноманітну інформацію, самостійно підбирати літературу та працювати з джерелами; працювати самостійно та в команді. Володіти: здатністю до абстрактного мислення, аналізу, синтезу; готовністю до саморозвитку, самореалізації, використання творчого потенціалу; готовністю до публічного виступу за фахом, доводити власні висновки, пропозиції, аргументи.
Зміст навчальної дисципліни
Курс «Міська оглядова екскурсія: методика розроблення та проведення» належить до переліку вибіркових дисциплін. Він спрямований на поглиблене вивчення методів та практичних аспектів організації та проведення міських оглядових екскурсій. Студенти отримають змогу засвоїти ключові принципи створення цікавих та пізнавальних екскурсійних маршрутів, розробки наочних матеріалів, використання інтерактивних методів та залучення аудиторії до активної участі. Курс розглядає різноманітні аспекти: від вивчення історичних та культурних особливостей міста до навичок ефективного спілкування з аудиторією та керування групою під час екскурсії. Студенти зможуть оволодіти навичками розробки індивідуальних екскурсій для різних цільових груп, а також зрозуміти, як створити структурований та цікавий наратив для забезпечення незабутнього враження від міської оглядової екскурсії. У результаті успішного завершення курсу, студенти отримають глибоке розуміння процесу планування, розробки та проведення міських оглядових екскурсій, а також здатність ефективно взаємодіяти з аудиторією та створювати цікавий та незабутній екскурсійний досвід. Курс сприятиме формуванню комплексних навичок, необхідних для успішної роботи гіда чи організатора міських екскурсій, та допоможе підготувати фахівців, які зможуть популяризувати історію та культуру міст через екскурсійну діяльність.
Рекомендована та необхідна література
Стерк В., Бурковська М. Путівник по створенню екскурсій: від ідеї до реалізації. Київ, 2008. Барнетт Л. Туристичний гід. Київ, 2007. Фролова О.А. Теорія та практика організації туристичної діяльності. Київ, 2017. Райбман Н.І. Теорія та практика екскурсійної діяльності. Київ, 2015. Дячук В.М., Дячук Ю.В. Туристський продукт. Київ, 2008. Каленчук Л. Основи туристичної діяльності. Київ, 2011. Веретенко П. Міський туризм: методологія дослідження та організація. Київ, 2010. Гулькіна М. Екскурсійна діяльність: теорія, практика, методика. Київ, 2007.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Завдання (навчальні цілі): Ознайомлення з концепціями міської оглядової екскурсії. Ознайомити учасників з основними поняттями та концепціями, пов'язаними з організацією та проведенням міської оглядової екскурсії. Аналіз та вибір тематики. Визначити тематику міської оглядової екскурсії та обрати ключові об'єкти для включення в маршрут. Розробка маршруту та наративу. Створити структурований маршрут та розробити цікавий наратив, який розкриє історичні, культурні та архітектурні аспекти міста. Створення наочних матеріалів: Розробити візуальні засоби та наочні матеріали для підтримки інформації на екскурсії. Використання інтерактивних методів: Вивчити різноманітні інтерактивні методи для залучення та активної участі аудиторії. Комунікація з аудиторією. Розвинути навички ефективної комунікації та адаптації інформації до різних аудиторій. Керування групою. Вивчити навички керування групою під час екскурсії та забезпечення позитивного екскурсійного досвіду.
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань студента здійснюється за модульно-рейтинговою системою. Загальну кількість балів студента формують семестрові бали, отримані за виконання завдання самостійної роботи та бали, які отримані за підсумкову контрольну роботу з усіх тем змістового модуля. Зразки тестових завдань для модульних контрольних робіт, перелік письмових завдань самостійної роботи, питання та завдання підсумкової контрольної роботи див. Навчально-методичний комплекс з даної дисципліни. Зміст курсу складається з 1 змістового модуля. Змістовий модуль включає в себе лекції та самостійну роботу студентів, які завершуються рейтинговим контролем рівня засвоєння знань програмного матеріалу курсу. Оцінка успішності знань студентів здійснюється в двох формах.
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Марія Григорівна Казьмирчук
Кафедра етнології та краєзнавства
Історичний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра етнології та краєзнавства
Історичний факультет