Вступ до краєзнавчо-туризмознавчих студій

Освітня програма: Краєзнавство, екскурсознавство та історико-культурний туризм

Структурний підрозділ: Історичний факультет

Назва дисципліни
Вступ до краєзнавчо-туризмознавчих студій
Код дисципліни
ОК 46
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
Знати основні етапи краєзнавчих досліджень та викладання краєзнавчо-туризмознавчих дисциплін в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Знати основні етапи розвитку краєзнавства в Україні та його сучасний стан. Знати основні етапи розвитку туризму та екскурсійної справи в Україні. Знати науково-методологічні засади краєзнавчо-туризмознавчих студій. Знати структуру науково-дослідницької роботи. Вміти аналізувати джерела та праці з краєзнавчо-туризмознавчої проблематики. Вміти застосовувати здобуті знання під час підготовки студентської наукової роботи.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Попередні вимоги до опанування або вибору навчальної дисципліни: Знати: основні етапи краєзнавчих досліджень та викладання краєзнавчо-туризмознавчих дисциплін в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка; основні етапи розвитку краєзнавства в Україні та його сучасний стан; основні етапи розвитку туризму та екскурсійної справи в Україні; науково-методологічні засади краєзнавчо-туризмознавчих студій. Вміти: опрацьовувати літературу з теми дослідження; аналізувати джерела та праці з краєзнавчо-туризмознавчої проблематики; застосовувати здобуті знання під час підготовки студентської наукової роботи. Володіти навичками роботи з краєзнавчо-туризмознавчою літературою та джерелами, довідковими виданнями тощо.
Зміст навчальної дисципліни
Розглядаються основні етапи краєзнавчих досліджень та викладання краєзнавчо-туризмознавчих дисциплін в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка; розвитку краєзнавства в Україні та його сучасний стан; розвитку туризму та екскурсійної справи в Україні; науково-методологічні засади краєзнавчо-туризмознавчих студій. Мета дисципліни – ознайомлення студентів з історією розвитку краєзнавства та туристсько-екскурсійної справи в Україні, науково-методологічними засадами краєзнавчо-туризмознавчих студій.
Рекомендована та необхідна література
Гончаров О. Науковий потенціал краєзнавства: ретроспективний погляд, сучасний стан та шляхи підвищення ефективності // Краєзнавство. – 2015. – № 1-2. – С.129 – 143. Гончаров О. Українське краєзнавство: від тернистого минулого до викликів сьогодення // Україна в умовах (пост)тоталітарної трансформації. Історія – Культура – 2016, Nr 2. – C. 194–210. Капелюшний В., Чубата М. Історико-культурний туризм в Україні та країнах Європи: висвітлення в літературі його суті, змісту, історії розвитку та досвіду правового регулювання // Історико-культурний туризм: український та світовий досвід. Збірник матеріалів Міжнародної наукової конференції (Київ, 5 квітня 2019 р.), 2019. – С.50–59. Основи краєзнавства, 2021. Реєнт О., Дмитрук В. Поступ українського краєзнавства // Краєзнавство. – 2015. – № 1-2. – С.8 – 27.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Завдання (навчальні цілі): формування цілісної уяви про основні етапи розвитку краєзнавства в Україні та його сучасний стан; розвитку туризму та екскурсійної справи в Україні; науково-методологічні засади краєзнавчо-туризмознавчих студій. У результаті вивчення дисципліни студент повинен засвоїти теоретичні основи краєзнавчо-туризмознавчих студій та основи методики підготовки студентської наукової роботи.
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань студента здійснюється за модульно-рейтинговою системою. Загальну кількість балів студента формують семестрові бали, отримані з усіх тем двох змістових модулів: бали, отримані за модульні контрольні роботи (у формі тестування); бали, отримані за самостійну роботу (за підготовку рефератів та участь у бліц-опитуванні); бали, отримані за підсумкову контрольну роботу (за письмові розгорнуті відповіді). Зміст курсу поділений на 2 змістовних модулі. Оцінка успішності знань студентів здійснюється під час семестрового оцінювання (контрольна робота, бліц-опитування, реферати) та підсумкового оцінювання (підсумкова контрольна робота (залік). Загальна сума балів – 100 балів (із них, семестрове оцінювання максимум 60 балів; підсумкове оцінювання (залік) – максимум 40 балів).
Мова викладання
українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Олександр Петрович Гончаров
Кафедра етнології та краєзнавства
Історичний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра етнології та краєзнавства
Історичний факультет