«Професійна та корпоративна етика»

Освітня програма: Східна філологія, західноєвропейська мова та переклад: китайська мова і література

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
«Професійна та корпоративна етика»
Код дисципліни
ННД 02
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 4, ПРН 5, ПРН 12Вичерпний перелік результатів навчання за освітньою програмою подано у пункті "Профіль програми".
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
Для успішного вивчення курсу студенти повинні знати основні етапи та характеристики історико-культурного процесу, місце етики серед філософських наук; уміти збирати та інтерпретувати інформацію щодо феноменів та явищ культури, культурних процесів та подій; виокремлювати актуальні соціокультурні проблеми та обґрунтовувати принципи й шляхи їхнього вирішення; володіти елементарними навичками наукового дослідження та управління інформацією; критичного ставлення та прогнозування щодо політичних, економічних, культурно-мистецьких подій та явищ; використання іншомовних фахових інформативних джерел. .
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни: надати студентам цілісне розуміння кола проблематики професійної та корпоративної етики як актуальних галузей знання та практики, специфіки методів етико-прикладних досліджень та етичних суджень й уміння їх використовувати у вирішенні конкретних аналітичних і дослідницьких завдань щодо моральних колізій у сучасних практиках.Анотація. Курс «Професійна та корпоративна етика» спрямований на формування освіченого фахівця, етично компетентного і морально орієнтованого на сумлінне, свідоме й етично виважене виконання професійної діяльності. Визначається предметне поле прикладної, професійної і корпоративної етик, їх місце в структурі етичного знання, особливості етичної регуляції професійної діяльності, етичні виміри професіоналізму. Прояснюється місія і структура етичної інфраструктури як інструменту управління цінностями у професійній і корпоративній діяльності, моделі та функції етичних підрозділів та етичних документів тощо. Дисципліна завершується заліком.
Рекомендована та необхідна література
1.Етика. Естетика.: навч.посібник. / за наук. ред..Панченко В.І. – К.: «Центр учбової літератури», 2014 – 432 с.2.Основи корпоративної культури / Ломачинська І.М., Рихліцька О.Д., Барна Н.В.; за ред. І.М.Ломачинської. - К.: Університет «Україна», 2011. 3.Прикладна етика. Навч.посібник / За наук.ред. Панченко В.І. – К.: «Центр учбової літератури», 2012. – 392 с.4.Професійна та корпоративна етика: навч. посіб. / за ред. В.І. Панченко. – К: 2019 ВПЦ «Київський університет», 2019.5.Калугіна О. В. Етика перекладача [Електронний ресурс] / О. В. Калугіна. – Режим доступу:http://www.rusnauka.com/19_AND_2012/Philologia/6_114028.doc.htm 6.Етичний кодекс університетської спільноти. Ухвалений на Конференції трудовго колективу Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Протокол №2 від 27.12.2017. – Режим доуступу: http://www.univ.kiev.ua/pdfs/official/ethical-code/Ethical-code-of-the-university-community.pdf
Заплановані освітні заходи та методи викладання
У курсі передбачено такі форми організації навчання: лекції, семінарські заняття та самостійна робота. Основними видами роботи та відповідно об’єктами семестрового контролю є: аудиторна робота (усні відповіді та доповнення на семінарських заняттях), участь у дискусіях і обговореннях на лекціях, есе (лекційний модуль) та підсумкова контрольна робота. За виконання передбачених видів робіт студент максимально може набрати 100 балів та мінімально – 60 балів. Детально критерії оцінювання видів робіт упродовж семестру представлені в робочій програмі дисципліни, оприлюдненій на офіційному сайті Навчально-наукового інституту філології.
Методи та критерії оцінювання
Підсумкова кількість балів з дисципліни (максимум 100 балів) визначається як сума балів за систематичну роботу впродовж семестру з урахуванням підсумкової контрольньної роботи. Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру на лекціях і семінарах і не передбачає додаткових заходів оцінювання. Для студентів, які набрали сумарно меншу кількість балів, ніж критичний мінімум – 60 балів, для одержання заліку необхідно скласти матеріал за темами, за якими виникла заборгованість. Детально критерії оцінювання представлені в робочій програмі дисципліни, оприлюдненій на офіційному сайті Навчально-наукового інституту філології.
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Марія Михайлівна Рогожа
Кафедра етики, естетики і культурології
Філософський факультет
Лариса Іванівна Зязюн
Кафедра методики викладання української та іноземних мов і літератур
Навчально-науковий інститут філології
Олена Вадимівна Климентова
Кафедра стилістики та мовної комунікації
Навчально-науковий інститут філології
Олександр Олександрович Бондаренко
Кафедра східнослов'янської філології та інформаційно-прикладних студій
Навчально-науковий інститут філології
Оксана Вікторівна Борисович
Кафедра англійської філології та міжкультурної комунікації
Навчально-науковий інститут філології
Оксана Михайлівна Конончук
Кафедра мов і літератур Близького та Середнього Сходу
Навчально-науковий інститут філології
Оксана Михайлівна Мацько
Кафедра української мови та прикладної лінгвістики
Навчально-науковий інститут філології