Курсова робота з історії української культури
Освітня програма: ОПП Культурологія 2021
Структурний підрозділ: Філософський факультет
Назва дисципліни
Курсова робота з історії української культури
Код дисципліни
ОК 35
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
1
Результати навчання
ПРН 1. Мати навички критичного мислення, викладати у зрозумілий спосіб власні думки, здійснювати їх аргументацію.
ПРН 2. Аналізувати, коментувати, узагальнювати, наукові та аналітичні тексти культурологічного характеру.
ПРН 3. Створювати логічно і структурно організовані тексти з питань культурології, відповідно до спеціалізації.
ПРН 5. Збирати, упорядковувати та аналізувати інформацію щодо культурних явищ, подій та історико-культурних процесів
ПРН 7. Розуміти чинники культурної динаміки, принципи періодизації культурних процесів, їх специфічні риси та характеристики
ПРН 8. Інтерпретувати культурні джерела (речові, друковані, візуальні, художні) з використанням спеціальної літератури та визначених методик, аргументовано викладати умовиводи щодо їх змісту
ПРН 14. Вести публічну дискусію та підтримувати діалог з питань української культури з фахівцями та нефахівцями.
ПРН 15. Вільно спілкуватися з професійних питань усно та письмово державною та іноземними мовами.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. До початку написання курсової роботи з української культури студенти мають знати основні етапи та характеристики історико-культурного процесу; основні культурологічні поняття та категорії.
2. Вміти збирати та інтерпретувати інформацію щодо феноменів культури, культурних процесів та подій; застосовувати основні терміни та категорії в аналізі соціально-культурних явищ та процесів.
3. Володіти елементарними навичками наукового дослідження та управління інформацією; критичного ставлення та прогнозування стосовно політичних, економічних, культурно-мистецьких подій та явищ.
Зміст навчальної дисципліни
Курсова робота з історії української культури є невід’ємною частиною процесу здобуття освіти і покликана інтегрувати науковий, освітній і виробничий чинники в навчальному процесі. У ході підготовки курсової роботи з історії української культури та під час її публічного захисту студенти мають продемонструвати здобуті знання, вміння і практичні навички, способи мислення, професійні, світоглядні і громадянські якості. Йдеться про набуття компетентностей, володіння якими студент засвідчує на певному рівні навчання. Курсова робота з історії української культури передбачає розв’язання спеціалізованої задачі або практичні проблеми української культури. У процесі виконання курсової роботи з історії української культури у студента формуються здатності до критичного мислення, генерування нового знання, самосійної сумлінної праці, організації та реалізації дослідницької діяльності у галузі культури. Публічний захист дає досвід, необхідний у подальшій роботі за фахом.
Рекомендована та необхідна література
Стандарт вищої освіти за спеціальністю 034 «Культурологія» для першого (бакалаврського) рівня вищої освіти. (2020 ).Положення про систему виявлення та запобігання академічного плагіату у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (2020). Положення про організацію освітнього процесу у Київському університеті імені Тараса Шевченка. К: ВПЦ «Київський університет», 2018. Ковальчук В.В., Моїсєєв Л.М. Основи наукових досліджень. К.: ВД «Професіонал», 2005. Основи методології та організації наукових досліджень: Навч. посіб. /за ред. А. Є. Конверського. К.: Центр учбової літератури, 2010. Основи науково-дослідної роботи: Навчальний посібник / за ред. А.Є.Конверського. К.: ВПЦ «Київський університет», 2004.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
1. Підсумкова оцінка з дисципліни: 60/ 100 балів.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Марія
Михайлівна
Рогожа
Кафедра етики, естетики і культурології
Філософський факультет
Філософський факультет
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра етики, естетики і культурології
Філософський факультет