Ґрунтовий покрив та земельні ресурси України

Освітня програма: Природнича географія

Структурний підрозділ: Географічний факультет

Назва дисципліни
Ґрунтовий покрив та земельні ресурси України
Код дисципліни
ВБ 2.11
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2021/2022
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
1
Результати навчання
Р06. Визначати основні характеристики, процеси, історію і склад географічної оболонки та її компонентів. Р07. Застосовувати моделі, методи і дані природничих і суспільних наук, інформаційних технологій тощо при вивченні формування і розвитку об’єктів і процесів географічної оболонки. Р10. Аналізувати склад і будову природно- та суспільно-географічних об’єктів і систем (відповідно до спеціалізації) на різних просторово-часових рівнях. Р14. Демонструвати здатність проводити самостійні дослідження природно- та суспільно-географічних об’єктів, систем і процесів у географічній оболонці за польових і лабораторних умов. Р15 . Знати і пояснювати зміни в географічній оболонці з позицій концепції сталого розвитку.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1) успішне опанування таких навчальних дисциплін як «Ґрунтознавство», «Ґрунтознавчі дослідження», «Фізика ґрунту», «Хімія ґрунту», «Ґрунтовий покрив та земельні ресурси Світу», «Генезис та морфологія ґрунтів», «Методи ґрунтознавчих досліджень», «Ґрунти України»; 2) володіння методами ґрунтознавчих досліджень; 3) навички роботи з картографічними матеріалами.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна складається з двох змістових модулів. Перший з них присвячений вивченню ґрунтів та земельних ресурсів, проблеми їх охорони та раціонального використання для території Полісся та Лісостепу. Другий модуль складається з двох частин, перша розкриває питання що стосуються ґрунтів та земельних ресурсів, проблеми їх охорони та раціонального використання для території сухого та вологого степу. У другій частині даного модуля розглядаються питання генезису та типізації ґрунтів, раціонального використання та охорони земельних ресурсів гірських територій – Українських Карпат та Гірського Криму.
Рекомендована та необхідна література
1. Вернандер Н.Б. Географія грунтів з основами грунтознавства.-К., 1966. 2. О.Ф.Гнатенко, М.В.Капштик, Л.Р.Петренко, С.В.Вітвіцький. Грунтознавство з основами геології. Навчальний посібник.-К.: «Оранта».- 2005.-648с. 3. Чорний І.Б. Географія грунтів з основами грунтознавства.- К.: Вища школа, 1995.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Опитування у тестовій та письмовій формі виконання практичних та самостійних робіт, модульні контрольні роботи
Мова викладання
Українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Євгеній Петрович Рогозін
Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Землезнавства та геоморфології
Географічний факультет