Програмна інженерія
Освітня програма: «Прикладна лінгвістика (редакторсько-перекладацька та експертна діяльність)»
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології
Назва дисципліни
Програмна інженерія
Код дисципліни
ДВС.1.03
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
3 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 23.1. Оцінювати й обирати методи та моделі розробки, впровадження, експлуатації програмних засобів та управління ними на всіх етапах життєвого циклу.
ПРН 24.1. Розробляти й оцінювати стратегії проєктування програмних засобів; обґрунтовувати, аналізувати і оцінювати прийняті проєктні рішення з погляду якості кінцевого програмного продукту.
ПРН 25.1. Обґрунтовано обирати парадигми і мови програмування для вирішення прикладних лінгвістичних завдань; застосовувати на практиці системні та спеціалізовані засоби, компонентні технології (платформи) та інтегровані середовища розробки програмного забезпечення.
ПРН 26.1. Проводити аналітичне дослідження параметрів функціонування програмних систем для їх валідації та верифікації, а також проводити аналіз обраних методів, засобів автоматизованого проєктування та реалізації програмного забезпечення.
ПРН 27.1
Повний перелік результатів навчання за освітньою програмою подано у пункті «Профіль програми».
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
До початку вивчення цього курсу студенти мають знати основи програмування.
- Уміти обробляти інформацію щодо формальних методів розробки програмних систем.
- Володіти елементарними навичками управління даними; критичного мислення; використання інформатичних джерел; взаємодії і співробітництва навчанні.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна вибіркового блоку "Автоматичне оброблення природної мови (АОПМ)". Засвоєння базових знань з основ інженерії програмування, оцінювання економічних показників продукту, керування програмними проектами. Підготовка професіоналів, здатних ставити і розв’язувати завдання, що пов’язані зі створенням, супроводженням та забезпеченням якості програмного забезпечення.
В результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен:
- знати: методи аналізу прикладної області, виявлення інформаційних потреб і збору вихідних даних для проектування; базові методи і прийоми проектування інформаційних систем і технологій; сучасні моделі і методи оцінки якості та надійності на всіх стадіях життєвого циклу інформаційних систем; професійні стандарти і інші нормативно-правові документи в галузі інформаційних технологій; кодекс професійної етики і слідувати йому в житті.
- уміти: оцінювати, класифікувати і обґрунтовувати вибір методів формування вимог до інформаційної системи, формулювати вимоги; оцінювати і вибирати методи і моделі створення, впровадження, експлуатації інформаційних систем та управління ними на всіх етапах життєвого циклу; обґрунтовувати, аналізувати і оцінювати прийняті проектні рішення.
Рекомендована та необхідна література
В. Зубенко, Л.Л. Омельчук. Програмування : навчальний посібник (гриф МОН України) / - К. : ВПЦ "Київський університет", 2011. - 623 c.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекції, практичні заняття, самостійна робота.
Методи викладання: вербальні, наочні, практичні, які сприяють формуванню вмінь, навичок та компетентностей (лекція, пояснення, демонстрація, ілюстрація, усна відповідь, дискусія, контрольна робота (тест), доповідь, лабораторна, самостійна робота).
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання семестрової роботи:
1. Контрольні роботи (тестові завдання), доповнення: РН 1.1-1.3, 2.1 – 15,6/26 балів.
2. Доповідь (презентація, за темами лекційних занять та самостійної роботи): РН 1.1-1.3, 2.1, 3.1, 4.1. – 8,4/14 балів. (10 балів за підготовку + 4 балів за захист).
3. Лабораторна робота (проєкт з оформленим технічним завданням): РН 3.1, 4.1. 12/20 балів. (16 балів за підготовку + 4 балів за захист).
Підсумкова кількість балів з дисципліни (максимум 100 балів) визначається як сума балів за систематичну роботу впродовж семестру з урахуванням підсумкового оцінювання (іспиту). Допуск до іспиту передбачає успішне виконання студентом завдань і роботу впродовж усього семестру.
Отже, підсумкова оцінка з дисципліни (мінімум 60, максимум 100 балів) складається із суми кількості балів за семестрову роботу (мінімум 36, максимум 60 балів) та підсумкового оцінювання – іспиту (мінімум 24, максимум 40 балів).
Мова викладання
Українська, англійська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Наталія
Геннадіївна
Русіна
Теорії та технології програмування
Факультет комп'ютерних наук та кібернетики
Факультет комп'ютерних наук та кібернетики
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Теорії та технології програмування
Факультет комп'ютерних наук та кібернетики