Інтернет-лінгвістика
Освітня програма: «Прикладна лінгвістика (редакторсько-перекладацька та експертна діяльність)»
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології
Назва дисципліни
Інтернет-лінгвістика
Код дисципліни
ННД.11
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Другий
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
1 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
ПРН 2. Упевнено володіти державною та іноземною (англійською) мовами для реалізації письмової та усної комунікації, зокрема в ситуаціях професійного й наукового спілкування; презентувати результати досліджень державною та іноземною (англійською) мовами.
ПРН 3. Застосовувати сучасні методики і технології, зокрема інформаційні, для успішного й ефективного здійснення професійної діяльності та забезпечення якості наукового дослідження в галузі прикладної лінгвістики.
ПРН 9. Характеризувати теоретичні засади (концепції, категорії, принципи, основні поняття тощо) та прикладні аспекти сучасної лінгвістики.
ПРН 11. Здійснювати науковий аналіз мовного, мовленнєвого й літературного матеріалу, інтерпретувати та структурувати його з урахуванням доцільних методологічних принципів,
формулювати узагальнення на основі самостійно опрацьованих даних.
ПРН 16.
Повний перелік результатів навчання за освітньою програмою подано у пункті «Профіль програми».
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Мати елементарні навички спілкування в мережі Інтернет.
Зміст навчальної дисципліни
У межах дисципліни розглядається становлення нової галузі прикладної лінгвістики - інтернет-лінгвістики, виникнення і розвиток мережі Інтернет, концепції комп’ютерно-опосередкованої комунікації, категорійно-понятійний апарат інтернет-лінгвістики, основні ознаки електронного (комп’ютерного) дискурсу та гіпертексту, стильові особливості інтернет-жанрів. Навчальна дисципліна є однією із обов’язкових компонент (Частина 1) комплексної
багатосеместрової дисципліни «Інтернет-комунікація», вона служить теоретичною базою для вивчення наступних компонент цієї дисципліни.
Рекомендована та необхідна література
Землякова О. О. Лінгвостилістичні характеристики жанру англомовного корпоративного блогу: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. філолог. наук : спец. 10.02.04 "Германські мови"/ О. О. Землякова. – Харків. – 2010. – 22 с.
Столярова М. О. Етикет у віртуальній англомовній комунікації (на матеріалі чатлайнових сесій): дис... канд. філол. наук: спец. 10.02.04 "Германські мови" / Марина Олександрівна Столярова. – К., 2005.– 209 с.
Закон України «Про електронні комунікації» https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1089-20#Text
Зайцева С. В. Інтернет-спілкування як нова форма міжособистої комунікації [Електронний ресурс] / С. В. Зайцева. – Режим доступу : http://ukrmova.com. ua/zmist-zhurnalu/vipusk-11/internet-spilkuvannyayak-nova-forma-mizhosobistisno%D1%97- komunikaci%D1%97/.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Форми занять: лекції, семінарські заняття, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Упродовж семестру після лекційних занять із відповідних тем проводяться семінарські заняття, на яких здійснюється оцінювання відповідно до видів робіт
та форми контролю. Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру і не передбачає додаткових заходів оцінювання для успішних студентів. Для студентів, які за семестр набрали сумарно менше ніж 60 балів, для одержання заліку необхідно скласти матеріал (не пізніше як за тиждень до завершення курсу) за темами, за якими виникла заборгованість, у вигляді написання самостійних робіт та рефератів, або ж за потреби написати підсумкову контрольну роботу.
Мова викладання
Українська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Оксана
Миколаївна
Зубань
Кафедра української мови та прикладної лінгвістики
Навчально-науковий інститут філології
Навчально-науковий інститут філології
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра української мови та прикладної лінгвістики
Навчально-науковий інститут філології