Курсова робота з литуаністики

Освітня програма: Польська мова і література, англійська та литовська мови

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Курсова робота з литуаністики
Код дисципліни
ВБ 2.06
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
ПРН 2. Ефективно працювати з інформацією: добирати необхідну інформацію з різних джерел, зокрема з фахової літератури та електронних баз, критично аналізувати й інтерпретувати її, впорядковувати, класифікувати й систематизувати. ПРН 6. Використовувати інформаційні й комунікаційні технології для вирішення складних спеціалізованих задач і проблем професійної діяльності. ПРН 17. Збирати, аналізувати, систематизувати й інтерпретувати факти мови й мовлення й використовувати їх для розв’язання складних задач і проблем у спеціалізованих сферах професійної діяльності та/або навчання. ПРН 19. Мати навички участі в наукових та/або прикладних дослідженнях у галузі філології. ПРН 22.2. Знати культурно-обумовлені чинники, що формують стосунки між комунікантами в умовах різних комунікативних ситуацій для адекватного відтворення у перекладі з польської і литовської мов.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1) успішне опанування загальними і вибірковими ОК «Вступ до мовознавства», «Вступ до літературознавства», «Литовська мова», «Практичний курс литовської мови» та ін.; 2) знання основ мовознавчої та літературознавчої термінології, загальних відомостей про історію лінгвістичних учень, системи і структури мови, фонетики, лексикології, граматики литовської мови; 3) володіння базовими навичками синтезу й аналізу, інтерпретації мовного, мовленнєвого, текстового та дискурсивного матеріалу.
Зміст навчальної дисципліни
ОК “Курсова робота з литуаністики” – самостійна навчально-наукова праця, в якій здобувач вищої освіти першого (бакалаврського) рівня повинен не лише продемонструвати вміння знаходити й опановувати наукові джерела з обраної проблематики, а й виконувати самостійне дослідження. ОК “Курсова робота з литуаністики” передбачає розвиток загальних і фахових компетентностей, пов’язаних із вміннями самостійного синтезу й аналізу, інтерпретації мовного, мовленнєвого, текстового й дискурсивного (мовознавчого та/або літературознавчого) матеріалу з опертям на термінологічний апарат, методологію і інструментарій певних мовознавчих і літературознавчо-критичних шкіл у галузі литуаністики, а також розвитком навичок у формулюванні обґрунтування вибору теми та емпіричного матеріалу, основних положень дослідження, конкретних узагальнень і висновків.
Рекомендована та необхідна література
1. Вимоги до підготовки та написання навчально-наукових і кваліфікаційних робіт (для студентів-філологів): методичні рекомендації. Київ: КНУ імені Тараса Шевченка, 2019. 93 с. 2. Хайдер Т. В. та ін. Основні вимоги до підготовки та написання курсових робіт. Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Інститут філології. Київ, 2010. 3. Бугров В.В. Положення про організацію навчального процесу у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка / Бугров В.А., Гриценко І.С., Остапченко Л.І., Гожик А.П., Амірханов В.М., Борецький В.Ф., Болюбаш Я.Я., Ващенко Ю.В., Голубій І.Є., Данильченко О.Ю., Компанець Т.А., Кочкіна Н.Ю., Красовська Г.В., Куцевич М.П., Луцишин З.О., Мінгазутдінов І.О., Пижик А.М., Прокопець В.М., Ставицький А.В., Стельмах С.П., Тимцуник Ю.М., Филюк Г.М., Шевчук Г.П. Київ, 2018. 112 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Курсова робота Структура роботи. Логіка наукового пошуку Кореляція мети, завдань та висновків у роботі Самостійність пошуку. Особистий внесок здобувача освіти Наукові джерела: класичні та новітні, вітчизняні та зарубіжні Стиль викладу. Мовна компетенція Обсяг курсової роботи Оформлення роботи відповідно до вимог Дотримання термінів здачі роботи Презентація результатів дослідження Відповіді на запитання після презентації: розуміння, повнота відповіді, аргументація Загальна кількість балів
Методи та критерії оцінювання
За результатами підготовки та публічного захисту курсової роботи здійснюється оцінювання відповідно до форм та критеріїв, зазначених у попередньому пункті. Загальний результат визначається за сумою оцінок керівника та комісії на захисті та не передбачає додаткових заходів оцінювання. Здобувачі вищої освіти, які сумарно набрали мінімально позитивну кількість балів (60), або більше до максимально допустимої оцінки (100 балів), отримують позитивну оцінку, встановлену за шкалою відповідності. Студенти, які не набрали мінімально позитивну кількість балів (60), отримують оцінку "незадовільно". Оцінювання під час захисту здійснюється комісією, до складу якої обов’язково залучені науковий керівник та гарант освітньої програми. У випадках, коли захист курсової роботи визнають незадовільним, комісія встановлює, коли студент може подати на повторний захист ту саму роботу з доопрацюванням.
Мова викладання
українська, литовська