Литовська мова
Освітня програма: Польська мова і література, англійська та литовська мови
Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології
Назва дисципліни
Литовська мова
Код дисципліни
OK.16 (2022)
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
2 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
8
Результати навчання
ПРН 7. Розуміти основні проблеми філології та підходи до їх розв’язання із застосуванням доцільних методів та інноваційних підходів.
ПРН 10. Знати норми літературної мови та вміти їх застосовувати у практичній діяльності.
ПРН 11. Знати принципи, технології і прийоми створення усних і письмових текстів різних жанрів і стилів державною, польською, англійською та литовською мовами.
ПРН 14. Використовувати польську, англійську та литовську мови в усній та письмовій формі, у різних жанрово-стильових різновидах і регістрах спілкування (офіційному, неофіційному, нейтральному), для розв’язання комунікативних завдань у побутовій, суспільній, навчальній, професійній, науковій сферах життя.
ПРН 15. Здійснювати лінгвістичний, літературознавчий та спеціальний філологічний аналіз текстів різних стилів і жанрів
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Успішне опанування курсу передбачає знання теоретичних основ філології загалом і лінгвістики зокрема. Розуміння мови як найважливішого засобу людського спілкування, знання системно-структурної організації мови (фонетичного, морфологічного, лексико-семантичного, синтаксичного, фразеологічного рівнів), знання основної лінгвістичної термінології, що засвоєні студентами в межах ОК «Вступ до філології» (Ч.2 «Латинська мова»), ОК «Вступ до спеціалізації» (Ч.1. «Вступ до слов’янської філології», Ч.2 «Лінгвокраїнознавство польської мови»).
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна «Литовська мова» є однією з ключових складових комплексної підготовки фахівця за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр» ОП «Польська мова і література, англійська та литовська мови». Дисципліна складається з практичних занять з литовської мови. Навчання литовської мови відбувається на засадах основних положень комунікативного підходу щодо вивчення іноземної мови з використанням автентичних матеріалів і моделюванням реальних комунікативних ситуацій. Курс передбачає систематичне засвоєння студентами основних мовленнєвих навичок (читання, письма, говоріння та аудіювання) та опанування значної кількості базових побутових розмовних і міжкультурних тем, лексичних одиниць, фразових дієслів, сталих виразів, ідіом, що дасть змогу вільно орієнтуватися в сучасному литовськомовному світі.
Рекомендована та необхідна література
1. Stumbrienė Virginija, Kaškelevičienė Aurelija. Nė dienos be lietuvių kalbos. Vilnius: Vilniaus universiteto leidykla, 2020. 336 p.
2. Ramonienė Meilutė, Migauskienė Rita, Vilkienė Loreta. Po truputį: lietuvių kalbos vadovėlis kitakalbiams. Mokinio knyga. Vilnius: Baltų lankų vadovėliai, 2021. 192 p.
3. Ramonienė Meilutė, Pribušauskaitė Joana. Praktinė lietuvių kalbos gramatika. Vilnius: Baltų lankų vadovėliai, 2019. 263 p.
4. Prosniakova Henrika, Stumbrienė Virginija, Roebuck William. 365 lietuvių kalbos veiksmažodžiai. 365 Lithuanian verbs. Vilnius: Tyto alba, 2008. 420 p.
5. Vaškevičienė Lina, Kutanovienė Elvyra, Valančiauskienė Aušra. Pažiūrėk. Paklausyk. Pasakyk: komunikacijos mokymo sąsiuvinis su vaizdo įrašais. Vilnius: Eugrimas, 2015. 132 p.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Практичне заняття, самостійна робота
Методи та критерії оцінювання
Відповіді на практичних заняттях, спонтанне монологічне та діалогічне мовлення, тест (аудіювання обсягом 1 сторінка), домашнє читання / індивідуальне читання, контрольна робота.
Підсумкове оцінювання: залік. Підсумкова кількість балів з дисципліни (максимум 100 балів) визначається як сума балів за систематичну роботу впродовж семестру з урахуванням підсумкової контрольної роботи. Залік виставляється за результатами роботи студента впродовж усього семестру і не передбачає додаткових заходів оцінювання. Отже, підсумкова оцінка з дисципліни (мінімум 60, максимум 100 балів) складається із суми кількості балів за семестрову роботу (мінімум 48, максимум 80 балів) та підсумкової контрольної роботи (мінімум 12, максимум 20 балів).
Мова викладання
Українська, литовська
Викладачі
Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами
Ігор
Русланович
Корольов
Кафедра полоністики
Навчально-науковий інститут філології
Навчально-науковий інститут філології
Кафедри
Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни
Кафедра полоністики
Навчально-науковий інститут філології