Фольклор народів Месоамерики та Океанії

Освітня програма: Фольклористика, українська мова і література та іноземна мова

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Фольклор народів Месоамерики та Океанії
Код дисципліни
ДВС.2.10
Тип модуля
Вибіркова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
6
Результати навчання
ПРН3. Організовувати процес свого навчання й самоосвіти; ПРН13. Аналізувати й інтерпретувати твори української та зарубіжної художньої літератури й усної народної творчості, визначати їхню специфіку й місце в літературному процесі; ПРН25.2 Застосовувати на практиці знання типових для світової епіки першообразів, мотивів, формул, архітектоніки текстів різних жанрів і субжанрів; виявляти у текстовому просторі української народної епіки алюзій світових культурних надбань.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
- Успішне опанування курсів: Український фольклор, Поетика фольклору, Теорія фольклору; - Знання теоретичних основ культурології, літературознавства, фольклористики; - Уміння працювати з різними джерелами навчальної та наукової інформації, опрацьовувати її, робити узагальнення та висновки; - Володіння елементарними навичками аналізу фольклорного тексту; пошуку та обробки інформації навчального спрямування.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – сформувати у студентів систему знань про народну творчість, культурні надбання народів Месоамерики та Океанії; з’ясувати національні особливості зразків фольклорних одиниць народів Месоамерики та Океанії. Анотація. Навчальна дисципліна спрямована на ознайомлення з жанровою системою фольклору народів Месоамерики та Океанії, поетикою вивчених жанрів, їх національною специфікою; поширення, побутування та популяризація фольклорних одиниць на теренах Месоамерики та Океанії. Дисципліна спрямована також на формування практичних навичок, що необхідні для вивчення культурних епох розвитку людства, а також виховання поваги до культурних традицій народів світу.
Рекомендована та необхідна література
1. Історія світової культури. Навчальний посібник / під ред. Левчук Л.Т. Київ, 1999. 324 с. 2. Масляк П. Океанії Країнознавство Підручник. Київ: Знання, 2008. 292 с. 3.Талах В.Н., Куприенко С.А. Америка первоначальная. Источники по истории майя, науа (астеков) и инков / Ред. В. Н. Талах, С. А. Куприенко. Київ : Видавець Купрієнко С.А, 2013. 370 с. 4. Рубель В. А. Історія цивілізації Доколумбової Америки – Київ, 2005. 215 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Навчальна дисципліна складається з двох змістових частин. Форми навчання: лекції, семінари, самостійна робота. Упродовж семестру після лекційних занять із відповідних тем проводяться семінарські заняття, на яких здійснюється оцінювання відповідно до видів робіт (усна відповідь, доповнення, участь в обговоренні, презентація самостійного дослідження, контрольна робота, іспит).
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань здійснюється за системою ECTS, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, оцінювання теоретичної підготовки – результати навчання (знання) - 40% від загальної оцінки та оцінювання практичної підготовки – результати навчання (вміння, комунікація) – 60% від загальної оцінки. Оцінювання семестрової роботи: усна відповідь, доповнення, участь в обговоренні, поточна контрольна робота: 25/45б. Підготовка та захист презентації: 11/15б. Загальна оцінка за семестр складається із балів, отриманих за аудиторну роботу (усні відповіді, доповнення, участь в обговоренні, поточні контрольні роботи, захист презентації) і за самостійну роботу (підготовка презентації). Підсумкова оцінка з дисципліни (мінімум 60, максимум 100 балів) складається із суми кількості балів за семестрову роботу (мінімум 36, максимум 60 балів) та іспиту у письмовій формі (мінімум 24, максимум 40 балів).
Мова викладання
Українська мова