Вибрані розділи трудового права і основ підприємницької діяльності

Освітня програма: "Англійська філологія та переклад, дві західноєвропейські мови"

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Вибрані розділи трудового права і основ підприємницької діяльності
Код дисципліни
ОК 15
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
8 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 2. Ефективно працювати з інформацією: добирати необхідну інформацію з різних джерел, зокрема з фахової літератури та електронних баз, критично аналізувати й інтерпретувати її, впорядковувати, класифікувати й систематизувати. ПРН 3. Організовувати процес свого навчання й самоосвіти. ПРН 4. Розуміти фундаментальні принципи буття людини, природи, суспільства. ПРН 5. Співпрацювати з колегами, представниками інших культур та релігій, прибічниками різних політичних поглядів тощо. ПРН 6. Використовувати інформаційні й комунікаційні технології для вирішення складних спеціалізованих задач і проблем професійної діяльності.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1) Знання, отримані студентами під час вивчення загально-наукових дисциплін. 2) Знання, отримані з середньої школи за такими предметами, як Основи правознавства тощо. 3) Знання теоретико-методологічних та практичних засад формування, функціонування та регулювання підприємництва. 4) Знання теоретичних основ фінансів; економіки підприємств; економічної теорії, мікро- та макроекономіки. 5) Уміння оцінювати, аналізувати причини та наслідки зміни ринку, з урахуванням різних невизначених ситуацій. 6) Елементарні навички математичного моделювання, прогнозування, володіння методами економічного аналізу, роботи в Excel.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни полягає в опануванні студентами основних інститутів трудового права, а також необхідних компетенцій і початкових практичних навичок, потрібних для організації діяльності відповідно до вимог регуляторної політики держави та застосування трудового законодавства; у формуванні у студентів комплексу знань та необхідних практичних навичок щодо теоретичних, економічних, інституційних, правових та організаційних основ підприємницької діяльності. Розкриваються конституційні засади реалізації права на працю та основні її форми. Вивчаються правові засади встановлення та регулювання основних умов праці. Вивчаються правові основи захисту трудових прав в Україні. Висвітлюється економічна природа підприємництва, необхідність та важливість комерціалізації наукових розробок. Розкриваються особливості технології створення власної справи.
Рекомендована та необхідна література
Трудове право України : підручник / за заг. ред. М.І. Іншин, В.Л. Костюка. К., 2017. Трудове право України: підручник / М.І. Іншин, В.І. Щербина. Харків: Диса плюс, 2014. Панасюк О.Т. Начатки трудового права. К., 2019. (лекція 5; 6; 7; 10). Податковий кодекс України URL: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main. Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні: Закон України від 22.03.2012 р., № 4618-VI. URL: http://zakon.rada.gov.ua//cgi-bin/laws/main. Базилевич В.Д. Економічна теорія: Політекономія : підручник. К., 2012. Основи бізнесу: навчальний посібник / Доброва Н.В., Осипова М.М. Одеса, 2018. Остапчук А. Д., Збарська А. В. Організація підприємницької діяльності у фірмі: навч. посібник. К., 2015. Підприємництво. Практикум: навч. Посіб. / І.І. Мазур, О.В. Євтушевська, Н.І. Ігнатович та інші; за ред.. І.І. Мазур. К:, 2016.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Заплановані навчальні заходи охоплюють лекції, семінарські заняття, консультації, самостійну роботу студентів. До методів викладання належать усне опитування (експрес опитування); доповіді, доповнення, відповіді на питання; участь у колоквіумі; вирішення задач на семінарських заняттях; вирішення ситуаційної вправи (Case Study); самостійна робота; контрольні роботи.
Методи та критерії оцінювання
Підсумкова оцінка за курс формується як сума балів за всі форми контролю і не передбачає додаткових заходів підсумкового оцінювання. Форми поточного контролю включають оцінки за відповіді під час усного опитування (експрес опитування) (min 12 / max 20 балів); доповіді, доповнення, відповіді на питання (min 8 / max 16 балів); участь у колоквіумі (min 3 / max 6 балів); вирішення задач на семінарських заняттях (min 7 / max 12 балів); вирішення ситуаційної вправи (Case Study) (min 12 / max 20 балів); самостійну роботу (min 12 / max 16 балів); контрольні роботи (min 6 / max 10 балів). Студентам, які за семестр не набрали min 60 балів, необхідно скласти матеріал за темами, за якими виникла заборгованість. Шкала відповідності підсумкових балів За 100-бальною шкалою Оцінка за національною шкалою 60–100 Зараховано 0–59 Не зараховано
Мова викладання
Англійська