Практичний курс російської мови

Освітня програма: Російська мова та переклад (для іноземців); мова навчання російська / Русский язык и перевод

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Практичний курс російської мови
Код дисципліни
ОК 8
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
7
Результати навчання
ПРН1.Вільно спілкуватися з професійних питань із фахівцями та нефахівцями державною та російською мовами усно й письмово, використовувати їх для організації ефективної міжкультурної комунікації. ПРН3. Організовувати процес свого навчання й самоосвіти. ПРН5.Співпрацювати з колегами, представниками інших культур та релігій, прибічниками різних політичних поглядів тощо. ПРН10.Знати норми російської літературної мови та вміти їх застосовувати у практичній діяльності. ПРН11.Знати принципи, технології і прийоми створення усних й письмових текстів різних жанрів і стилів державною та російською мовами. ПРН12.Аналізувати мовні одиниці, визначати їх взаємодію та характеризувати мовні явища і процеси, що їх зумовлюють. Повний перелік ПРН є в робочій програмі.
Форма навчання
Дистанційне навчання
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування теоретичних і практичних курсів російської мови, що викладалися протягом першого семестру: «Усне мовлення», «Писемне мовлення», «Практичний курс російської мови», «Практична граматика російської мови», «Практична фонетика російської мови». 2. Належний рівень сформованості основних навичок мовлення, які потребують їх активізації до рівня автоматизованих умінь.
Зміст навчальної дисципліни
Мета дисципліни – досягнення студентами відповідного до вимог рівня володіння російською мовою, що передбачає опанування певних граматичних правил і тематичних полів російської мови, а також розвиток навичок і вдосконалення писемного мовлення й усного мовлення у монологічній та діалогічній формах, для розв’язання комунікативних завдань у різних сферах життя. «Практичний курс російської мови» є базовою фаховою дисципліною для іноземних студентів, що навчаються за спеціальністю «Російська мова та переклад (для іноземців)» у бакалавраті. Предметом цієї дисципліни є лексико-граматична система сучасної російської літературної мови, яка охоплює лексичні одиниці, парадигматичні відношення між ними (синоніми, антоніми тощо), синтагматичні зв’язки мовних одиниць у мовленні.
Рекомендована та необхідна література
1. Войнова Е.И., Матвеева В.М., Аверьянова Г.Н. Учебник русского языка для иностранных студентов-филологов. Основной курс (первый год обучения) ). Изд. 2-е, испр. Москва: Русский язык, 1985. 315 с. 2. Войнова Е.И., Матвеева В.М., Аверьянова Г.Н. Учебник русского языка для иностранных студентов-филологов. Основной курс (второй год обучения). Изд. 2-е, испр. Москва: Русский язык, 1985. 104 с. 3. Коновалова Ю.О. «Мир вокруг нас». Учебное пособие по развитию речи для иностранных студентов (продвинутый этап обучения). Владивосток : ВГУЭС, 2006. 70с. 4. Лобанова Н.А. Слесарева И.П. «Университет»: Ступень 3: Учебник русского языка для иностранных студентов-филологов. Москва: МАКС Пресс, 2011. 472 с. 5. Хавронина С.А., Широченская А.И. Русский язык в упражнениях. Учебное пособие (для говорящих на английском языке).14-е изд., стереотип. Москва: Русский язык, 2005. 284 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Практичні заняття, самостійна робота. Методи навчання: Методи та технології навчання спрямовані на забезпечення автоматизації навичок нормативного мовлення (говоріння), аудіювання, читання та письма. Пояснювально-демонстраційний метод (таблиці, ілюстрації та ін.). Активні та інтерактивні методи: інформаційні, пізнавальні мотиваційні, регулятивні. Самостійна робота з науковою та довідковою літературою.
Методи та критерії оцінювання
Усні відповіді, участь в обговоренні, виконання письмових робіт, самостійна робота, модульні контрольні роботи. Конкретні критерії оцінювання наведено в робочій програмі навчальної дисципліни.
Мова викладання
російська