Науковій образ світу

Освітня програма: Російська мова та переклад (для іноземців); мова навчання російська / Русский язык и перевод

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Науковій образ світу
Код дисципліни
ОК 6
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
4 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН2. Ефективно працювати з інформацією: вибрати необхідну інформацію з різних джерел, критично аналізувати та інтерпретувати іі, організувати, класифікувати та систематизувати. ПРН4. Розуміти фундаментальні принципи буття людини, природи, суспільства. ПРН5. Співпрацювати з колегами, представниками інших культур та релігій, прибічниками різних політичних поглядів тощо. ПРН14. Використовувати російську мову в усній і письмовій формі, в різних жанрово-стильових різновидах і регістрах спілкування (офіційному, неофіційному, нейтральному), для вирішення комунікативних завдань в різних сферах життя.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
В результаті вивчення попереднїх навчальних дисциплін у студента мають бути елементарні уявлення про загальні властивості та закономірності природи, що оточує людину.
Зміст навчальної дисципліни
Метою викладання дисципліни є здобуття студентами базових знань щодо становлення та розвитку наукової картини світу. Дисципліна “Науковий образ світу”, як і інші загальнотеоретичні дисципліни повинна виконувати основну загальновиховну і розвиваючу функцію, яка полягає у формуванні наукового світогляду студента та розвитку у нього сучасних форм теоретичного мислення та здатності аналізувати природні явища. Навчальна дисципліна призначена для ознайомлення студентів гуманітарних факультетів Університету із історією появи та розвитку науки в суспільстві, досягненнями її окремих галузей. Ця дисципліна має сприяти формуванню в студентів сучасного наукового світогляду, без якого важко уявити цивілізацію ХХІ ст.
Рекомендована та необхідна література
1. Хайтун С. Д.XXI век: на пути к новой научной картине мира / С. Д. Хайтун. Москва: URSS : ЛЕНАНД, 2019. 500 с. 2. Шуваев Г. В.Концепция научной картины мира «Циклоническая Вселенная. Ярославль: Аверс Плюс, 2014. 229 с. 3. Карпенков С.X. Концепции современного естествознания. Москва: Полиграфист. 2012 , 510 с. 4. Рузалин Г.И. Концепция современного естествознания. Москва, Система знаков, 2012, 469 с. 5. Горелов А.А. Концепции современного естествознания. Учебник для ВУЗов. Москва: Центр, 2010. 512 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекція, самостійна робота. Методи навчання: пояснення нового матеріалу, самостійна робота з науковою літературою, інтеракція з викладачем та одногрупниками. Самоорганізація пошуку і вивчення матеріалу природничого характеру з невідомої теми.
Методи та критерії оцінювання
Усне опитування, письмове опитування, презентація, модульні контрольні роботи. Конкретні критерії оцінювання наведено в робочій програмі навчальної дисципліни.
Мова викладання
російська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Михайленко Олексій Володимирович
Супрамолекулярної хімії
Інститут високих технологій

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Супрамолекулярної хімії
Інститут високих технологій