Вибрані розділи трудового права і основ підприємницької діяльності

Освітня програма: Кримськотатарська мова і література, англійська мова та переклад

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Вибрані розділи трудового права і основ підприємницької діяльності
Код дисципліни
ННД. 07
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
7 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
3
Результати навчання
ПРН 2. Ефективно працювати з інформацією: добирати необхідну інформацію з різних джерел, зокрема з фахової літератури та електронних баз, критично аналізувати й інтерпретувати її, впорядковувати, класифікувати й систематизувати. ПРН 4. Розуміти фундаментальні принципи буття людини, природи, суспільства. ПРН 18. Мати навички управління комплексними діями або проектами розв’язанні складних проблем у професійній діяльності в галузі обраної філологічної спеціалізації та нести відповідальність за прийняття рішень у непередбачуваних умовах.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Студент повинен успішно опанувати навчальну дисципліну «Вибрані розділи трудового права і основ підприємницької діяльності» та володіти знаннями, вміннями та навичками з дисциплін соціально-гуманітарного циклу «Вступ до університетських студій» та ін.; знати основні категорії та поняття, пов’язані з життєдіяльністю людини і суспільства та вміти виявляти, аналізувати навчальну та наукову інформацію, робити обґрунтовані висновки з питань професійної діяльності; володіти елементарними навичками: складання письмових документів, корегування їх змісту, систематизації матеріалів, необхідних для роботи, ефективної організації власної навчальної діяльності.
Зміст навчальної дисципліни
Дисципліна «Вибрані розділи трудового права і основ підприємницької діяльності» є обов’язковою дисципліною, на якій студенти вивчають норми права, які регламентують порядок укладання, зміни та припинення трудового договору як основної форми реалізації права на працю. Окреслюються правові засади встановлення та регулювання основних умов праці: робочого часу та часу відпочинку; нормування та оплати праці; охорони праці, дисципліни праці. Розкриваються підстави та порядок притягнення працівника до юридичної відповідальності за невиконання чи неналежне виконання своїх трудових обов’язків. Мета дисципліни полягає в опануванні студентами основних інститутів трудового права, формуванні цілісного уявлення щодо теоретичних, економічних, інституційних, правових та організаційних основ підприємницької діяльності, а також необхідних компетенцій і початкових практичних навичок, потрібних для організації та ведення підприємницької діяльності відповідно до вимог регуляторної політики держави.
Рекомендована та необхідна література
1.Іншин М. І., В. І. Щербина В. І. Трудове право України: підручник. Харків: Диса плюс, 2014. 500 с. 2.Лихолат С. М., Гапій І. Б. Етика бізнесу. Київ: Знання, 2013. 3.Мазур І. І. Халковський О. М. Антикорупційна політика в системі детінізації економіки України: сутність, проблеми, перспективи: монографія. Київ: ВПЦ «Київський університет», 2017. 246 с. 4.Мазур І. І., Піменова О. В. Інституалізація сучасних форм господарювання в аграрному секторі економіки: монографія. Київ: ВПЦ «Київський університет», 2016. 259 с. 5.Панасюк О. Т. Начатки трудового права. Лекція 10. Індивідуальні трудові спори: навч.-практ. посіб. Київ: Алерта, 2019. 88 с. 6.Пиріг О., Черняк Д. Підприємництво в Україні: від витоків до сьогодення. Київ: УкрДрук, 2011.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекційні заняття; семінарські заняття; консультації; самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Оцінювання семестрової роботи: Блок «Вибрані розділи трудового права»: 1.Самостійна робота (доповідь): 12 - 20 балів. 2.Розв’язання задач на семінарських заняттях: 5 - 9 балів. 3.Доповнення відповіді: 4 - 6 балів. 4.Усне опитування: 3 - 5 балів. 5.Участь у колоквіумі: 3 - 5 балів. 6.Підсумкова контрольна робота: 3 - 5 балів. Блок «Основи підприємницької діяльності»: 1.Участь у лекційних та семінарських заняттях: 4 - 8 балів. 2.Участь у лекційних та семінарських заняттях 2: 4 - 8 балів. 3.Модульна контрольна робота: 4 - 8 балів. 4.Самостійна робота: 13 - 16 балів. 5.Підсумкове оцінювання за модуль: 5 - 10 балів.
Мова викладання
українська