Кримськотатарська мова просунутий рівень

Освітня програма: Кримськотатарська мова і література, англійська мова та переклад

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Кримськотатарська мова просунутий рівень
Код дисципліни
ННД.13.03
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
6 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
5
Результати навчання
ПРН 8 Знати й розуміти систему мови, загальні властивості літератури як мистецтва слова, історію кримськотатарської мови і літератури, і вміти застосовувати ці знання у професійній діяльності. ПРН 10 Знати норми літературної мови та вміти їх застосовувати у практичній діяльності. ПРН 11 Знати принципи, технології і прийоми створення усних і письмових текстів різних жанрів і стилів державною та іноземними мовами. ПРН 12 Аналізувати мовні одиниці, визначати їхню взаємодію та характеризувати мовні явища і процеси, що їх зумовлюють. ПРН 14 Використовувати кримськотатарську мову в усній та письмовій формі, у різних жанрово-стильових різновидах і регістрах спілкування (офіційному, неофіційному, нейтральному), для розв’язання комунікативних завдань у побутовій, суспільній, навчальній, професійній, науковій сферах життя.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
1. Успішне опанування фахових дисциплін під час навчання на попередніх курсах. 2. Відповідне володіння матеріалом у галузі морфології, синтаксису кримськотатарської мови. 3. Володіння навичками вільного висловлювання своєї точки зору в усній та писемній формі. 4. Володіння необхідними знаннями з граматики кримськотатарської мови, відповідний лексичний та фразеологічний запас.
Зміст навчальної дисципліни
Систематизуються знання у галузях синтаксису та морфології сучасної кримськотатарської мови. Значна увага приділяється систематизації знань, закріпленню на більш широкому лексичному матеріалі засвоєних раніше граматичних явищ. Вивчаються також складні випадки вживання лексико-граматичних конструкцій. При цьому особлива увага зосереджена на поглибленому оволодінні кримськотатарською мовою для спеціальних фахових цілей у майбутній професійній діяльності перекладачів. Формування практичних навичок здійснюється шляхом відбору оптимальних форм і видів занять, максимально наближених до майбутньої діяльності перекладачів. Структура курсу: Заняття проводяться у вигляді практичних занять. Завершується дисципліна у І семестрі – іспитом, у ІІ – заліком. Дана дисципліна викладається по аспектах, а саме: синтаксис, морфологія, розмовна практика, опрацювання аудіоматеріалу.
Рекомендована та необхідна література
1. Меметов А.М. Крымскотатарский язык. История изучения. Лексикология. Фонетика. Морфология: монография. Симферополь: КРП «Изд-во Кримнавчпеддержвидав», 2013. 576 с. 2. Покровська І.Л., А.С. Емірамзаєва Етапи становлення та розвитку кримськотатарської мови. Науковий вісник Міжнародного гуманітарного університету. Серія «Філологія», 2017. № 27. С.39-41. 3. Сеїт-Джеліль А. Qrmtatar tili. gretici kitap // Підручник для вузів. Київ:Фоліо, 2020. 288 с. 4. Сеїт-Джеліль А. Crimean tatar language for foreigners.К.: Університетська книга. 2021. 402 с. 5. Усеинов С.М., Миреев В.А. та ін. Изучайте крымскотатарский язык. Симферополь: Оджакъ, 2005. 200 с.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Практичні заняття, самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань здійснюється за системою ECTS, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, зокрема оцінювання теоретичної підготовки, що складає 40% від загальної оцінки, та оцінювання практичної підготовки, що складає 60% загальної оцінки. Оцінювання семестрової роботи: 1. Робота на практичних заняттях: 10 - 20 балів. 2. Творчі та дослідницькі завдання: 10 - 20 балів. 3. Модульна контрольна робота 1: 8 - 10 балів. 4. Модульна контрольна робота 2: 8 - 10 балів. 5. Іспит: 24 - 40 балів.
Мова викладання
Українська/кримськотатарська