Ханський період кримськотатарської літератури

Освітня програма: Кримськотатарська мова і література, англійська мова та переклад

Структурний підрозділ: Навчально-науковий інститут філології

Назва дисципліни
Ханський період кримськотатарської літератури
Код дисципліни
ННД.08.04
Тип модуля
Обов’язкова дисципліна для ОП
Цикл вищої освіти
Перший
Рік навчання
2023/2024
Семестр / Триместр
5 Семестр
Кількість кредитів ЕСТS
2
Результати навчання
ПРН 2 Ефективно працювати з інформацією: добирати необхідну інформацію з різних джерел, зокрема з фахової літератури та електронних баз, критично аналізувати й інтерпретувати її, впорядковувати, класифікувати й систематизувати. ПРН 6. Використовувати інформаційні й комунікаційні технології для вирішення складних спеціалізованих задач і проблем професійної діяльності. ПРН 8 Знати й розуміти систему мови, загальні властивості літератури як мистецтва слова, історію кримськотатарської мови і літератури, і вміти застосовувати ці знання у професійній діяльності. ПРН13. Аналізувати й інтерпретувати твори української та зарубіжної художньої літератури й усної народної творчості, визначати їхню специфіку й місце в літературному процесі. ПРН15.Здійснювати лінгвістичний, літературознавчий та спеціальний філологічний аналіз текстів різних стилів і жанрів.
Форма навчання
Очна форма
Попередні умови та додаткові вимоги
Знати: - успішне опанування фахових дисциплін під час навчання на першому-другому курсах; - основну історичну та літературознавчу термінологію; - знання основних історичних етапів розвитку кримськотатарського народу та його культури; - застосовувати набуті знання на практиці. Володіння елементарними навичками: - читання, писемного мовлення та розуміння мови на слух; - пізнавальної та професійної діяльності; культури мислення, її загальних законів.
Зміст навчальної дисципліни
Навчальна дисципліна є четвертою складовою частиною комплексної багатосеместрової дисципліни «Історія тюркської та кримськотатарської літератури» та носить теоретично-практичний характер, сприяє формуванню у здобувачів освіти базових знань з кримськотатарського літератури XV-XVIII ст.. При цьому особлива увага зосереджена на поглибленому вивченні жанрового різновиду поетичних творів, біографій видатних письменників (поетів)зазначеного часу, аналізу їх творів для спеціальних фахових цілей у майбутній професійній діяльності філолога. Програма навчальної дисципліни складається із 2 змістових модулів. Заняття проводяться у вигляді лекційних та семінарськіх занять. Завершується дисципліна заліком.
Рекомендована та необхідна література
1. Сластьон С. Специфіка кримськотатарської суфійської поезії XVI-XVII ст.: методологічний аспект/ З.К. Алієва, С.Е. Сластьон // Науковий вісник Міжнародного гуманітарного університету. Серія: Філологія. Вип. 27. Том 1. Одеса, 2017. С. 70-73. 2. Трош С. Специфіка гендерних мотивів у творчості Філіпа Сідні та Бахадир Ґерай Хана І (Резмі): історико-біографічний та компаративний аспекти/ М.В. Стріха, С.Е. Трош // Слово і Час. – Київ: Вид-во НАН України Інститут Літератури ім. Т.Г. Шевченка, 2016. №2(662).С. 73-79. 3. Трош С. Про одну репліку пізньої римської поезії в Англії та у Криму в XVIIстолітті/ М.В. Стріха, С.Е. Трош // Слово і Час. – Київ: Вид-во НАН України Інститут Літератури ім. Т.Г. Шевченка, 2016. №10(670). С. 85-93.
Заплановані освітні заходи та методи викладання
Лекційні заняття; семінарські заняття; самостійна робота.
Методи та критерії оцінювання
Контроль знань здійснюється за системою ECTS, яка передбачає дворівневе оцінювання засвоєного матеріалу, зокрема оцінювання теоретичної підготовки, що складає 40% від загальної оцінки, та оцінювання практичної підготовки, що складає 60 % загальної оцінки. Оцінювання семестрової роботи: 1. Усна відповідь: 7 - 14 балів. 2. Доповнення, участь у дискусії: 13 - 26 балів. 3. Аналіз творів у письмовій формі: 8 - 16 балів. 4. Виконання індивідуальної роботи (підготовка презентації; презентація доповіді): 6 - 8 балів. 5. Модульна контрольна робота 1: 6 - 8 балів. 6. Модульна контрольна робота 2: 6 - 8 балів. 7. Підсумкова модульна контрольна робота: 14 - 20 балів.
Мова викладання
Кримськотатарська, українська

Викладачі

Ця дисципліна викладаеться наступними викладачами

Сабріє Едемівна Сластьон
Кафедра тюркології
Навчально-науковий інститут філології

Кафедри

Наступні кафедри задіяні у викладанні наведеної дисципліни

Кафедра тюркології
Навчально-науковий інститут філології